Trwa ładowanie...
loty marszałka sejmu

Marek Kuchciński lata z rodziną. Jest wniosek o ujawnienie dokumentów

Posłowie PO chcą ujawnienia przez Kancelarię Sejmu wszystkich dokumentów związanych z przelotami marszałka Marka Kuchcińskiego na trasie Warszawa-Rzeszów. - Wnosimy o ujawnienie w trybie pilnym tych informacji - powiedzieli. Jest też wniosek do NIK.

Share
Marek Kuchciński lata z rodziną. Jest wniosek o ujawnienie dokumentów
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
dkp0jmk

Loty marszałka Marka Kuchcińskiego muszą zostać wyjaśnione - podkreślali Marcin Witczak i Robert Kropiwnicki na konferencji w Sejmie. Posłowie PO przekonywali, że Kancelaria Sejmu ma wszystkie dokumenty dotyczące lotów marszałka z udziałem rządowej floty.

Politycy apelują do Najwyższej Izby Kontroli, by zbadała, czy w przypadku podróży Marka Kuchcińskiego zostały zachowane zasady gospodarności i celowości wydatków. Chcą też, by sprawdzono informacje o niszczeniu dokumentacji czy postępowaniu niezgodnie z protokołem HEAD.

Loty marszałka Marka Kuchcińskiego. "Wszystkie dokumenty ma Kancelaria Sejmu"

Posłowie PO złożyli też wniosek do szefowej Kancelarii Sejmu, by w trybie pilnym ujawniła wszystkie dokumenty związane z przelotami marszałka Kuchcińskiego na trasie Warszawa-Rzeszów. - Zamiast chodzić po różnych instytucjach i prosić o dokumenty, wystarczy, że pokaże je Kancelaria - powiedział Robert Kropiwnicki.

Zobacz też. Tłit: Marek Kuchciński lata z rodziną. Posłanka z trudem powstrzymała przekleństwo

Politycy zaapelowali też do Marka Kuchcińskiego, żeby "wrócił z Huwnik" (miejsce zamieszkania marszałka Sejmu - przyp. red.) i zabrał głos ws. swoich lotów. - Panie marszałku, mamy już poniedziałek. Czas wracać do pracy - powiedział Marek Witczak.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkp0jmk

Podziel się opinią

Share
dkp0jmk
dkp0jmk
Więcej tematów