Trwa ładowanie...
d4h88ty

Marek Kuchciński lata z rodziną. Jest wniosek o ujawnienie dokumentów

Posłowie PO chcą ujawnienia przez Kancelarię Sejmu wszystkich dokumentów związanych z przelotami marszałka Marka Kuchcińskiego na trasie Warszawa-Rzeszów. - Wnosimy o ujawnienie w trybie pilnym tych informacji - powiedzieli. Jest też wniosek do NIK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Loty marszałka Marka Kuchcińskiego mogły kosztować podatników miliony złotych
Loty marszałka Marka Kuchcińskiego mogły kosztować podatników miliony złotych (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d4h88ty

Loty marszałka Marka Kuchcińskiego muszą zostać wyjaśnione - podkreślali Marcin Witczak i Robert Kropiwnicki na konferencji w Sejmie. Posłowie PO przekonywali, że Kancelaria Sejmu ma wszystkie dokumenty dotyczące lotów marszałka z udziałem rządowej floty.

Politycy apelują do Najwyższej Izby Kontroli, by zbadała, czy w przypadku podróży Marka Kuchcińskiego zostały zachowane zasady gospodarności i celowości wydatków. Chcą też, by sprawdzono informacje o niszczeniu dokumentacji czy postępowaniu niezgodnie z protokołem HEAD.

Loty marszałka Marka Kuchcińskiego. "Wszystkie dokumenty ma Kancelaria Sejmu"

d4h88ty

Posłowie PO złożyli też wniosek do szefowej Kancelarii Sejmu, by w trybie pilnym ujawniła wszystkie dokumenty związane z przelotami marszałka Kuchcińskiego na trasie Warszawa-Rzeszów. - Zamiast chodzić po różnych instytucjach i prosić o dokumenty, wystarczy, że pokaże je Kancelaria - powiedział Robert Kropiwnicki.

Zobacz też. Tłit: Marek Kuchciński lata z rodziną. Posłanka z trudem powstrzymała przekleństwo

Politycy zaapelowali też do Marka Kuchcińskiego, żeby "wrócił z Huwnik" (miejsce zamieszkania marszałka Sejmu - przyp. red.) i zabrał głos ws. swoich lotów. - Panie marszałku, mamy już poniedziałek. Czas wracać do pracy - powiedział Marek Witczak.

Czytaj też: Marek Kuchciński lata z rodziną. Dokumentacja lotów "została zniszczona"
Onet. Przeloty Kuchcińskiego kosztowały 4 miliony złotych

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h88ty

Podziel się opinią

Share

d4h88ty

d4h88ty
Więcej tematów