Trwa ładowanie...

Marek Kuchciński i jego loty. Samorządowcy murem za marszałkiem

Marek Kuchciński i jego loty nie wszystkich bulwersują. Wręcz przeciwnie - w Ustrzykach Dolnych obyła się konferencja samorządowców, którzy poparli marszałka Sejmu. - To atak na męża stanu. To perfidna, polityczna nagonka, która ma zniszczyć Bieszczady - mówili.
Share
Marek Kuchciński znalazł niespodziewanych obrońców. Samorządowcy z Bieszczad z wójt gminy Cisnej na czele zadeklarowali poparcie dla marszałka
Marek Kuchciński znalazł niespodziewanych obrońców. Samorządowcy z Bieszczad z wójt gminy Cisnej na czele zadeklarowali poparcie dla marszałkaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Krzysztof Koch
d3rl5fx

Marek Kuchciński znalazł obrońców w samorządowcach z Bieszczad. Wójtowie gmin z Podkarpacia zwołali konferencję w Ustrzykach Dolnych, na której zapewnili marszałka Sejmu o swoim pełnym poparciu.

- Mamy nadzieję, że to nasze wsparcie pomoże panu marszałkowi politycznie, ale i tak po ludzku. Panie marszałku, jesteśmy z panem - powiedział jeden z samorządowców. Jak podkreślił Marek Kuchciński nie przylatywał w Bieszczady po to, by "się zabawić", tylko by dbać o interesy regionu. Marszałek Sejmu, po konsultacjach z kierownictwem PiS, postanowił jednak podać się do dymisji.

Marek Kuchciński i jego loty. Samorządowcy murem za marszałkiem

- Czynienie zarzutu, że marszałek często podróżował jest niesprawiedliwe i wynika ze złej woli - przekonywał inny z uczestników konferencji. - Jak rano był w Warszawie, a wieczorem był umówiony w Bieszczadach, jakaż była możliwość dotarcia na miejsce? - pytał. Samorządowcy podkreślali, że mają moralne prawo, by wyrazić wsparcie dla marszałka w "trudnej sytuacji".

d3rl5fx

"Bardzo wybitne przemówienie", jak ocenił jeden z uczestników konferencji, dała wójt gminy Cisna. Renata Szczepańska stwierdziła, że to jej gmina "jest winna (...) ataku na męża stanu". - To perfidna, polityczna nagonka, która ma zniszczyć Bieszczady - przekonywała. Jak podkreśliła, Kuchciński przyjął zaproszenie, by "zlustrować górę, na której od przeszło dwóch dekad chcemy wybudować wyciąg narciarski".

Dymisja Marka Kuchcińskiego. "Zapraszał na obiad i płacił"

- Być może 4 miliony złotych to jest kwota duża, ale dzięki jego aktywności znalazło się ponad 400 milionów złotych dla naszego regionu - zaznaczyła. - Trzeba jeszcze dodać, że pan marszałek jest skromnym człowiekiem i dżentelmenem. Spotykaliśmy się w hotelu, zapraszał na obiad i płacił - dodała Szczepańska.

- Bardzo wyważone oświadczenie pana marszałka, świadczące o dużej klasie. Nie każdego polityka na to stać - stwierdził kolejny z samorządowców, komentując poniedziałkowe wystąpienie Kuchcińskiego.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rl5fx

Podziel się opinią

Share
d3rl5fx
d3rl5fx
Więcej tematów