Trwa ładowanie...
d1e0m6m

Marek Kuchciński chciał być wicemarszałkiem. PiS się nie zgodził

Marek Kuchciński miał zabiegać o funkcję zastępcy marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Dlaczego kierownictwo partii się nie zgodziło?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kuchciński
Marek Kuchciński (East News)
d1e0m6m

"Rzeczpospolita" informuje, że były marszałek Sejmu celował w funkcję wicemarszałka. - Układ, jaki zawarł z prezesem PiS, był taki: jeśli zrobisz dobry wynik w wyborach, będziesz wicemarszałkiem - mówi gazecie nieoficjalnie jeden z polityków PiS.

Marek Kuchciński z funkcji marszałka odszedł w niesławie w sierpniu. To efekt afery z jego lotami. Dziennikarze ujawnili, że wielokrotnie podróżował rządowym samolotem na rodzinne Podkarpacie, a na pokład zabierał też członków rodziny.

Mimo "afery samolotowej" w wyborach Kuchciński uzyskał dobry wynik. Zdobył rekordową na Podkarpaciu liczbę 61 tys. głosów. Jednak wicemarszałkiem Sejmu nie został. Według "Rz" zaważyć miały "kwestie wizerunkowe i przekonanie, że Kuchciński byłby łatwym celem do ataków dla opozycji".

d1e0m6m

- To byłoby dostarczenie paliwa opozycji, która mogłaby odgrzewać aferę z marszałkiem. Przed wyborami PiS musi być bardzo ostrożne, bo każdy kryzys medialny, nawet szybko przykryty, może spowodować efekt kuli śniegowej - mówi w rozmowie z "Rz" dr Sergiusz Trzeciak, ekspert do spraw komunikacji strategicznej.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e0m6m

Podziel się opinią

Share
d1e0m6m
d1e0m6m
Więcej tematów