Trwa ładowanie...

Marek Falenta składa trzeci wniosek do prezydenta Dudy

Marek Falenta złożył nowy, trzeci już wniosek o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy. Poinformował także, że zamierza wydać książkę o kulisach afery podsłuchowej.

Share
Marek Falenta składa trzeci wniosek do prezydenta Dudy
Źródło: Policja
d1q3wku

Marek Falenta, biznesmen skazany w aferze podsłuchowej, znajduje się już w Polsce. Po przejściu procedur zatrzymany trafi do zakładu karnego. Został skazany na 2,5 roku więzienia.

Jak dowiaduje się TVN24, Falenta złożył nowy, trzeci już wniosek o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy.

Kim jest Falenta?

Były biznesmen został skazany w słynnej "aferze taśmowej" za podsłuchiwanie czołowych polityków, urzędników i biznesmenów w stołecznych restauracjach. Aparaturę podsłuchową montowali kelnerzy, którzy pracowali dla Falenty. Dwóch z nich sąd skazał na 10 miesięcy w zawieszeniu oraz nakazał zapłacić grzywnę.
Trzeci kelner, Łukasz N., miał przekazać 50 tys. złotych na cel społeczny. W latach 2013-2014 w dwóch lokalach podsłuchano m.in. ówczesnego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego czy zmarłego biznesmena Jana Kulczyka.

d1q3wku

Biznesmen w obawie przed więzieniem uciekł na Zachód. Na początku kwietnia został zatrzymany w Walencji. Zgodnie z procedurami Unii Europejskiej musiał zostać wydany Polsce w ciągu 100 dni. W innym przypadku trzeba by go było zwolnić z aresztu.

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q3wku

Podziel się opinią

Share
d1q3wku
d1q3wku
Więcej tematów