Trwa ładowanie...

Marek Biernacki: boję się takich spektakularnych działań 10 dni przed wyborami

- Boję się wszelkich takich spektakularnych działań - to jest prezes GPW, wszystko odbywa się 10 dni przed wyborami - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, koordynator służb specjalnych Marek Biernacki, komentując wejście CBA do siedziby GPW.

Share
Marek Biernacki: boję się takich spektakularnych działań 10 dni przed wyborami
Źródło: WP, Fot: Andrzej Hulimka
d3mipsj

- Można dyskutować, czy to było w dobrym terminie - mówi Biernacki. Centralne Biuro Antykorupcyjne w Ministerstwie Skarbu Państwa? - Wchodzili praktycznie w ubraniach cywilnych i starali się zrobić to delikatnie, znając kontekst, szczególnie czasowy - odpowiada minister.

Pytany o to, czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie w kontekście przyjmowania przez Polskę uchodźców, mówi: Cały czas służby chcą poprawić swoją skuteczność przy tym wyzwaniu. - Zrobią wszystko, żeby Polacy byli bezpieczni - dodaje.

d3mipsj

- Tu mogę powiedzieć o szczegółach, że nawet jak CBA weszło do ministerstwa, to wchodzili praktycznie w ubraniach cywilnych, bez oznaczeń CBA i starali się robić to delikatnie, znając kontekst, zwłaszcza ten czasowy. Z drugiej strony, jak wchodzili do giełdy, to pamiętali, że to jest giełda. Dopiero przy czynnościach końcowych, kiedy prezes giełdy, były minister wychodził z budynku, to została przekazana informacja, że prezes jest wyprowadzony przez CBA. Ja się boję wszelkich takich spektakularnych działań, bo to jednak jest spektakularne, bo jest to prezes giełdy. Postępowanie nie dotyczy GPW, tylko jego poprzedniej pracy, ale mimo wszystko jest pewna spektakularność tego działania, że ono odbywa się 10 dni przed wyborami - powiedział w RMF FM.

d3mipsj

Podziel się opinią

Share
d3mipsj
d3mipsj
Więcej tematów