Trwa ładowanie...

Marcinkiewicz: Kaczyński miał być premierem. Wściekł się, jak zobaczył wyniki badań

- Zostały przeprowadzone bardzo szczegółowe badania, z których wynika, że Kaczyński jest bardzo źle odbierany i że gdyby został premierem, to spadłoby zaufanie społeczne do PiS. I on się tym wściekł - mówił w programie "Prezydenci i Premierzy" w Polsat News Kazimierz Marcinkiewicz.

Share
Marcinkiewicz: Kaczyński miał być premierem. Wściekł się, jak zobaczył wyniki badań
Źródło: Agencja Gazeta
d4mwgbq

Zdaniem byłego premiera prawdopodobnie to wynik tych badań wpłynął na fakt zmiany koncepcji kandydata na premiera. Z informacji Marcinkiewicza, które zostały pozyskane od bliskich współpracowników prezesa PiS wynikało bowiem, że to Jarosław Kaczyński miał teraz zostać premierem.

Pan Kaczyński musiał być coraz bardziej zirytowany, że premier Szydło zdobywa coraz większy prestiż i uznanie, że PiS bardziej kocha panią premier niż jego - komentował z kolei Leszek Miller.

Zdaniem Waldemara Pawlaka z PSL premier Szydło była "jednoznacznie osobą bardzo aktywną w polityce krajowej, a bardzo słabo poruszała się w międzynarodowej". - Teraz jest zamiana. Mamy światowca, który pewnie będzie się poruszał po salonach europejskich, natomiast dużo słabiej czuje politykę krajową - zauważył były premier.

d4mwgbq

Podziel się opinią

Share
d4mwgbq
d4mwgbq
Więcej tematów