Trwa ładowanie...
d4m0qgo

Marcinkiewicz: Kaczyński miał być premierem. Wściekł się, jak zobaczył wyniki badań

- Zostały przeprowadzone bardzo szczegółowe badania, z których wynika, że Kaczyński jest bardzo źle odbierany i że gdyby został premierem, to spadłoby zaufanie społeczne do PiS. I on się tym wściekł - mówił w programie "Prezydenci i Premierzy" w Polsat News Kazimierz Marcinkiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Był premier Kazimierz Marcinkiewicz
Był premier Kazimierz Marcinkiewicz (Agencja Gazeta)
d4m0qgo

Zdaniem byłego premiera prawdopodobnie to wynik tych badań wpłynął na fakt zmiany koncepcji kandydata na premiera. Z informacji Marcinkiewicza, które zostały pozyskane od bliskich współpracowników prezesa PiS wynikało bowiem, że to Jarosław Kaczyński miał teraz zostać premierem.

Pan Kaczyński musiał być coraz bardziej zirytowany, że premier Szydło zdobywa coraz większy prestiż i uznanie, że PiS bardziej kocha panią premier niż jego - komentował z kolei Leszek Miller.

Zdaniem Waldemara Pawlaka z PSL premier Szydło była "jednoznacznie osobą bardzo aktywną w polityce krajowej, a bardzo słabo poruszała się w międzynarodowej". - Teraz jest zamiana. Mamy światowca, który pewnie będzie się poruszał po salonach europejskich, natomiast dużo słabiej czuje politykę krajową - zauważył były premier.

d4m0qgo

Podziel się opinią

Share

d4m0qgo

d4m0qgo
Więcej tematów