Trwa ładowanie...
d3oe3sl

Marcin Meller o nowym szefie PKP z nadania PiS: konfident SB, który mnie rozpracowywał w 1988 r.

Nowym szefem PKP z nadania Prawa i Sprawiedliwości został Bogusław Kowalski, który w PRL był zarejestrowanym tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Dziennikarz Marcin Meller napisał, że Kowalski był jednym z "konfidentów", którzy w 1988 roku "rozpracowywali" go na polecenie SB.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bogusław Kowalski
Bogusław Kowalski (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3oe3sl

O zmianach we władzach PKP SA i nominacji Kowalskiego na prezesa spółki Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało w piątek. Na ten krok szybko zareagował na swoim Facebooku historyk Sławomir Cenckiewicz. "Bardzo zła i zaskakująca decyzja... Nowy szef PKP rejestrowany jako TW Mieczysław, związany z Janem Engelgardem i Myślą Polską, więc poglądy delikatnie mówiąc 'anty-antykomunistyczne', 'anty-PiS' i 'pro-Moskwa'... Osłona kontrwywiadowcza szczególnie niezbędna..." - alarmował.

Bardzo zła i zaskakująca decyzja... Nowy szef PKP rejestrowany jako TW Mieczysław, związany z Janem Engelgardem i Myślą...

Posted by [ Sławomir Cenckiewicz ]( https://www.facebook.com/people/Sławomir-Cenckiewicz/100009463637739 ) on [ 11 grudnia 2015 ]( https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1531303663861740&id=100009463637739 )

Cenckiewicz na Twitterze przypominał, że po aneksji Krymu przez Rosję wiosną 2014 roku, Kowalski przekonywał, że referendum o przyłączenie półwyspu do Federacji Rosyjskiej było legalne i ważne.

d3oe3sl

"Uważam, że osoby rejestrowane jako OZI przez komunistyczne tajne służby, a w dodatku obracające się w środowiskach kwestionujących istniejący konflikt interesów pomiędzy Polską a Rosją a tym samym strategiczne cele polskiej polityki uniezależniające nas od Federacji Rosyjskiej, nie powinny władać strategiczną - z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa - infrastrukturą" - napisał historyk w kolejnym poście zamieszczonym na FB.

Meller: konfident, który rozpracowywał mnie w 1988 r.

W sobotę do nominacji Kowalskiego na szefa PKP nawiązał na swoim facebookowym profilu dziennikarz Marcin Meller. "Tak się składa, że kiedy w 1988 roku aresztowano mnie po raz pierwszy za działalność w podziemnym NZS-ie, jednym z czterech konfidentów, których Służba Bezpieczeństwa skierowała do rozpracowywania niżej podpisanego wówczas ledwie 20-latka, był tajny współpracownik "Mieczysław" czyli rzeczony Bogusław Kowalski właśnie" - napisał.

Szefem PKP z nadania PiS-u został Bogusław Kowalski, polityk "narodowy", a za komuny tajny współpracownik bezpieki. Tak...

Posted by [ Marcin Meller ]( https://www.facebook.com/marcin.meller1/ ) on [ 12 grudnia 2015 ]( https://www.facebook.com/marcin.meller1/posts/914486201939803 )

Bogusław Kowalski był posłem Sejmu V i VI kadencji, m.in. przewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury, a od maja 2006 do listopada 2007 sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu. W latach 2002-2005 był wicemarszałkiem województwa mazowieckiego odpowiedzialnym za infrastrukturę i transport. Jako wicemarszałek województwa, uruchamiał spółkę Koleje Mazowieckie. Ostatnio pracował jako ekspert w Zespole Doradców Gospodarczych TOR.

d3oe3sl

Podziel się opinią

Share

d3oe3sl

d3oe3sl
Więcej tematów