Trwa ładowanie...
d3i0xvt

Marcin Mastalerek: na miejscu premier cały czas oglądałbym się za siebie

– Na pewno w Platformie Obywatelskiej pozycja Ewy Kopacz nie jest zbyt silna. Na miejscu premier Kopacz w partii cały czas oglądałbym się za siebie – mówił w programie „Gość poranka” TVP Info rzecznik PiS Marcin Mastalerek.

Share
d3i0xvt

Rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w Platformie Obywatelskiej trwają "walki i tarcia". Pytany, czy ostatnie zmiany w resortach, dokonane przez premier Kopacz, to krok obliczony na wzmocnienie jej pozycji w partii, polityk odpowiedział, że wewnątrz PO pozycja Ewy Kopacz nie jest zbyt silna. - Za plecami premier Kopacz jest kilku polityków. Ja na miejscu premier Kopacz cały czas w partii oglądałbym się za siebie - mówił. Dodał, że „kilku by się znalazło”, którzy chcieliby wbić jej nóż w plecy. – I myślę, że nie trzeba daleko szukać – zaznaczył.

Mastalerek skomentował też fakt, że kolejne stanowiska wiceministrów po przeglądzie Ewy Kopacz zajęły kobiety. - Nominacje na każde stanowisko powinny odbywać się według klucza merytorycznego. Nie można rozpatrywać tego w kategoriach płci. To polityczny seksizm – mówił w TVP info rzecznik PiS.

Stanowiska nowych wiceministrów dostały posłanki PO: Beata Małecka-Libera (resort zdrowia), Urszula Augustyn (resort edukacji), Elżbieta Pierzchała (resort infrastruktury) i Krystyna Skowrońska (resort skarbu). Wszystkie będą miały status sekretarzy stanu i pełnomocniczek Ewy Kopacz. "Rzeczpospolita" zaznacza, że nowe wiceszefowe resortów uchodzą za dobre znajome premier.

d3i0xvt

Podziel się opinią

Share
d3i0xvt
d3i0xvt
Więcej tematów