Trwa ładowanie...
d359x97

Marcin Kierwiński w rozmowie z Jackiem Gądkiem: Warszawy nie możemy oddać PiS-owi

Marcin Kierwiński z PO rozmawiał z Jackiem Gądkiem o pierwszej dymisji w rządzie Beaty Szydło. Powodem odejścia ministra Dawida Jackiewicza "wypełnienie powierzonego zadania" i "likwidacja resortu" czy tarcia i naciski ze strony PiS i Jarosława Kaczyńskiego? Warszawa jest pierwszą linią walki z PiS - powiedział Kierwiński. Nie możemy jej oddać PiS, nie możemy tego zrobić warszawiakom - dodał.

d359x97

Odnosząc się do zamkniętego dla prasy spotkania z kierownictwem partii, na którym zastanawiano się, jak obronić Warszawę przed – jak ich nazywali – bolszewikami z PiS, ruchów miejskich i Nowoczesnej, Kierwiński stwierdził, że Warszawa jest pierwszą linią walki z PiS-em. - Nie możemy jej oddać PiS, nie możemy tego zrobić - dodał gość programu.

Zdaniem gościa programu PiS to mentalni bolszewicy. - Kaczyński nazywa lata po transformacji czasem, który trzeba zapomnieć - dodał Kierwiński.

d359x97

W październiku stworzymy gabinet cieni - zapowiedział gość programu. - Będziemy obserwować dokładnie działania poszczególnych ministrów dodał.

- PiS ma za nic prawo - jestem przekonany, że nawet jeśli wprowadzi komisarza nie dojdzie do wyborów - uważa Marcin Kierwiński.

Zdaniem Kierwińskiego na razie nie widzi, by rząd PiS zrobił coś dobrego dla gospodarki. - Na razie mamy rozdawnictwo i upychanie kolesi po spółkach skarbu państwa - ocenił.

Oceniając konferencję prasową komisji smoleńskiej stwierdził, że była to manipulacja dowodami. - To coś haniebnego. Dyletanci i pseudoeksperci badają wypadek - dodał Kierwiński.

Kownacki: według mojej wiedzy samolot rozpadł się w powietrzu

Bartosz Kownacki z PiS, wiceminister obrony narodowej w rozmowie z Jackiem Gądkiem o nowych informacjach przedstawionych przez komisję Berczyńskiego. Nowe nagrania, brakujące sekundy w zapisach czarnych skrzynek, zarzuty o manipulację danych przez komisję Millera, a w tle zapowiedziane ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Dla mnie najbardziej szokujące jest nagranie Jerzego Millera, który prosi o unifikację polskiego raportu katastrofy z rosyjskim. Zdaniem gościa programu "WP rozmowy", gdy się zorientowano, że opinia publiczna nie przyjęłaby raportu w wersji Anodiny, to zaczęto go poprawiać.

- Jesteśmy na etapie wstępnym prac, gromadzenia materiałów. Teraz trzeba analizować zgromadzone dokumenty i wtedy będzie kolejny etap - tłumaczył Kownacki. Praca komisji trwa dopiero sześć miesięcy, a ma dużo trudniejsze zadanie niż pierwotna komisja.

Kownacki dodał, że według jego wiedzy samolot rozpadł się w powietrzu.

Odnosząc się do ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej stwierdził, że to bardzo bolesny temat dla rodzin. Jednak skoro doszło do fałszerstwa dokumentacji to trzeba to zrobić - dodał.

d359x97

Odcinek "WP rozmowy" potrwa około 20 minut. Program jest nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty będzie można obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - już dziś o 9:00 kolejny odcinek "WP rozmowy", nowego programu publicystycznego Wirtualnej Polski. Publicyści kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi politykami najważniejsze bieżące wydarzenia.

d359x97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d359x97
Więcej tematów