Trwa ładowanie...
d4hf3ro
Manifestacje Komitetu Obrony Demokracji w całej Polsce
IARTVP

Manifestacje Komitetu Obrony Demokracji w całej Polsce

• Na ulice wyjdą ludzie w ponad 20 miastach Polski • KOD protestuje przeciw działaniom rządu w sprawie TK • "Patrzymy wam na ręce" - to jedno z haseł demonstracji
Share
d4hf3ro

Tym razem powodem jest projekt ustawy w sprawie Trybunału, autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m. in. wprowadzenie zasady orzekania w pełnym składzie sędziowskim oraz wydawanie wyroków większością 2/3 głosów.

Mateusz Kijowski, lider KOD-u, krytykuje pomysły PIS-u. - Atak na Trybunał przybrał w tym tygodniu zupełnie nowe formy. Ustawa tzw. naprawcza jest po prostu zamachem na demokrację. Spowoduje, że trybunał nie będzie mógł wydawać ważnych wyroków - mówi Kijowski.

d4hf3ro

We wszystkich miastach manifestacje rozpoczną się o 12. W Warszawie uczestnicy zbierają się przed Sejmem. Tym razem nie będzie wystąpień polityków, za to głos oddany będzie artystom - zapowiedział Jacek Parol z Komitetu.

- My zapraszamy wszystkich, przychodzą i politycy i artyści. Niech osoby, które popierają jedną, drugą czy trzecią opcje wiedzą, że są z nami ludzie ze wszystkich stron - powiedział.

Pikiety odbędą się między innymi w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu czy w Gdańsku, ale także poza granicami kraju - w Berlinie, Brukseli, Londynie i w Tokio.

d4hf3ro

Podziel się opinią

Share
d4hf3ro
d4hf3ro
Więcej tematów