Trwa ładowanie...
d1wj5go
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Manifestacja na rzecz legalizacji konopi przeszła ulicami Berlina

Kilka tysięcy osób, niosąc olbrzymie imitacje skrętów z konopi indyjskich, przeszło ulicami berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, defilując przed Bramą Brandenburską; uczestnicy manifestacji domagali się legalizacji marihuany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Manifestacja na rzecz legalizacji konopi przeszła ulicami Berlina
(PAP/EPA, Fot: RAINER JENSEN)
d1wj5go

W dziewiętnastej dorocznej paradzie na rzecz legalizacji konopi wzięło udział według policji około 8 000 osób.

Manifestanci, w świetnych nastrojach, osoby w bardzo różnym wieku, udzielając poparcia postulatom opozycyjnej partii Zielonych w sprawie legalizacji marihuany, nieśli gigantyczne dżointy z papier mache. Szli z wymalowanymi na policzkach gałązkami konopi indyjskich.

W Kreuzbergu, zamieszkanej głównie przez młodych ludzi modnej dzielnicy Berlina, miasta, które przyciąga turystów spragnionych artystycznych przeżyć i nieortodoksyjnej rozrywki, burmistrzynią jest popularna działaczka ruchu ekologicznego Monika Herrmann - przypomina agencja AFP. Od miesiąca lansuje ona projekt coffee shopu, w którym klienci mogliby legalnie, ale dyskretnie, bez ostentacji, zapalić dżointa.

d1wj5go

Zobacz również: Kukiz: popieram depenalizację marihuany

d1wj5go

Podziel się opinią

Share

d1wj5go

d1wj5go
Więcej tematów