Trwa ładowanie...
kod

"Mamy dość!" - happening KOD na krakowskich Błoniach

• Na krakowskich Błoniach odbył się happening KOD • Uczestnicy utworzyli wielki napis "Mamy dość"
Share
"Mamy dość!" - happening KOD na krakowskich Błoniach
Źródło: Agencja Gazeta/Michał Łepecki
d1o7vsu

"Mamy dość!" - taki widoczny z wysokości napis utworzyli w niedzielę na Błoniach w Krakowie uczestnicy happeningu zorganizowanego przez KOD.

Zebrani trzymali w rękach czerwone kartki - jak mówili - "dla rządzących". Przynieśli też kolorowe parasole, flagi i transparenty. "Mamy dość!", "Wolność, równość, demokracja" - skandowali. Napis był fotografowany z drona, a wydarzenie transmitowane w internecie.

Jak podkreślali zebrani, protestują przeciwko łamaniu prawa, niszczeniu praworządności, paraliżowaniu prac Trybunału Konstytucyjnego, pogardzie wobec obywateli, psuciu wizerunku Polski w świecie, propagandzie w mediach, chaosowi w edukacji, poniżaniu kobiet i homofobii.

d1o7vsu

Na happening KOD przyszli też działacze Nowoczesnej, PO i SLD.

Bogna Blankenberg z krakowskiego KOD przekonywała w rozmowie z dziennikarzami, że "to nie jest akcja sterowana przez jakąś partię czy ruch, ale głos zwykłych Polaków". Mówiła, że w akcji uczestniczyli przede wszystkim zwykli obywatele.

- Minął rok od ostatnich wyborów, a my mamy dość. Dość bezprawia, nieposzanowania obywateli, dzielenia Polaków, arogancji władzy i nieprzemyślanych reform - tłumaczyła Blankenberg.

Według organizatorów na Błoniach zebrało się ok. 4 tys. osób.

d1o7vsu

Podziel się opinią

Share
d1o7vsu
d1o7vsu
Więcej tematów