Trwa ładowanie...

"Mam 28 lat, przesyłam swoje zdjęcia". Kobiety piszą do Tomasza Komendy

Tomasz Komenda przyznał, że marzy o założeniu rodziny. Są już pierwsze kandydatki na żonę. Niesłusznie skazany za morderstwo mężczyzna niemal codziennie otrzymuje listy od kobiet, które chcą go bliżej poznać.

Share
"Mam 28 lat, przesyłam swoje zdjęcia". Kobiety piszą do Tomasza Komendy
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d4a0e8d

Listy i e-maile przychodzą głównie na adres kancelarii adwokata Tomasza Komendy. – Prawie codziennie odbieramy kolejne. Wszystko przekazuję właściwemu adresatowi. Jest tym zawstydzony, ale to dla niego bardzo miłe. Sam mówił, że chce założyć rodzinę. Teraz ma spory wybór kandydatek – przyznaje mec. Ćwiąkalski.

Co piszą kobiety, które chcę poznać Tomasza Komendę? "Mam 28 lat, ukończyłam studia. Chciałabym bardzo poznać pana Tomasza Komendę. Przesyłam swoje zdjęcia" – napisała jedna. "Studiuję pedagogikę. Jestem dziewczyną, która chciałaby zbawić cały świat. W związku z tym chciałabym pomóc także Tomaszowi Komendzie. Zostawiam swój telefon i zdjęcia" – to list od kolejnej kobiety.

Tomasz Komenda dostaje propozycje matrymonialne:

Odszkodowane jest pokusą

Adwokat przestrzega jednak, że nie wszystkie propozycje matrymonialne mogą być bezinteresowne. – Cały czas mówię mu, że musi być rozważny, ponieważ sporą pokusa dla pań może być potencjalne odszkodowanie i część z nich na pewno ma to na uwadze – mówi Ćwiąkalski. Pełnomocnik Komendy na przełomie czerwca i lipca wystąpi do sądu o ponad 10 mln zł za to, że jego klient niesłusznie spędził w więzieniu 18 lat.

d4a0e8d

Tomasz Komenda kilka dni temu przyznał, że marzy o założeniu rodziny. - Chociaż nikogo nie mam, to o tym marzę. Mam 42 lata, kiedy, jak nie teraz? - mówił.

Zjawisko polegające na tym, że kobiety interesują się mężczyznami, którzy popadli w konflikt z prawem, czy przebywali w więzieniu, znane jest od lat. – To znany w psychologii mechanizm. Dotyczy zwłaszcza tych najbardziej znanych i brutalnych przestępców. Kobiety ślą listy do więzienia, odwiedzają skazanych, a nawet oferują małżeństwo – mówi dr Paweł Moczydłowski.

Potrzeba opiekuńczości

I dodaje: - Duże zainteresowanie płci przeciwnej Tomaszem Komendą na pewno jest związane z tym, że spędził wiele lat w zamknięciu, potrzebuje wsparcia, a u kobiet często dużą rolę ogrywa potrzeba opiekuńczości, matkowania. Poza tym stał się już znany, często pojawia się w mediach i staje się coraz bardziej atrakcyjnym partnerem.

Ekspert ds. więziennictwa zwraca jednak uwagę, że Komenda może mieć trudności w utrzymaniu dłuższej relacji. – W czasie, gdy powinien zakładać rodzinę, przebywał w więzieniu. Ludzie uczą się przez naśladownictwo, a on nie imał skąd czerpać wzorców. Musi zmierzyć się z czymś, czego nie zna. To nie będzie łatwe – podkreśla Moczydłowski.

Zobacz także: Poraził ich prąd i zeszli z Giewontu o własnych siłach. Głupota czy odwaga?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a0e8d

Podziel się opinią

Share
d4a0e8d
d4a0e8d
Więcej tematów