Trwa ładowanie...

Malutki bóbr uratowany przed utonięciem w Kłodzku [Zdjęcia]

Naprawdę bardzo dużo szczęścia miał malutki bóbr, którego przechodnie dostrzegli w rzece. Zwierzątko rozpaczliwie próbowało wydostać się z wody i gdyby nie pomoc ludzi mogłoby utonąć.

Share
Malutki bóbr uratowany przed utonięciem w Kłodzku
Malutki bóbr uratowany przed utonięciem w KłodzkuŹródło: EKOSTRAŻ
d2wf2oo

"Był tak słaby, że podtapiał się w czasie nieudolnych prób wydostania się z wody. Po rodzicach nie było nawet śladu. Zgłaszający obserwowali sytuację przez kilkadziesiąt minut i wyciągnęli go w ostatnim możliwym momencie" - czytamy we wpisie zamieszczonym przez EKOSTRAŻ na Facebooku.

Malutki bóbr miał dużo szczęścia, ale nie oznacza to jeszcze końca jego kłopotów. Tak małe osobniki powinny jak najdłużej pozostawać pod opieką rodziców, a przede wszystkim matki, która dostarcza im niezbędny pokarm. EKOSTRAŻ potrzebuje teraz wsparcia, by móc nadal opiekować się młodziutkim ssakiem.

d2wf2oo

- Otrzymuje teraz leki i kroplówki. Jest dokarmiany preparatem mlekozastępczym, który niestety kończy się i musimy zakupić go w innym kraju Unii Europejskiej. Będziemy wdzięczni za pomoc w ratowaniu bobra - mówiła w Radiu Wrocław Katarzyna Szakowska z EKOSTRAŻY.

Zobacz też: Głośne zdjęcia Ewy Kopacz z Rosji. Płk Severski ma podejrzenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wf2oo

Podziel się opinią

Share
d2wf2oo
d2wf2oo
Więcej tematów