Trwa ładowanie...
d3pt343
Małopolskie: pijany kierowca wjechał w matkę z dwójką dzieci. Kobieta zmarła
Policjax-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Małopolskie: pijany kierowca wjechał w matkę z dwójką dzieci. Kobieta zmarła

Małopolscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który z dużą prędkością wjechał autem w matkę i jej dwójkę dzieci, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. 24-latek był pod wpływem alkoholu i narkotyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3pt343

Jak poinformował Roman Wolski z nowotarskiej policji, do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem w Skawie. Kierowca jadący samochodem marki BMW potrącił na prostym odcinku drogi kobietę idącą poboczem z dwójką dzieci i uciekł z miejsca wypadku. Siła uderzenia była tak duża, że piesi wpadli do przydrożnego rowu.

Pogotowie na miejsce wezwali świadkowie. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie lekarze przez 40 minut walczyli o jej życie. 40-letniej rannej nie udało się uratować, dzieciom nic się nie stało.

d3pt343

Na miejscu wypadku policjanci znaleźli tablicę rejestracyjną auta, dzięki którym dotarli do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. Na miejscu została zatrzymany 24-letni mieszkaniec Skawy. Mężczyzna po zatrzymaniu przez policję sprawiał wrażenie nietrzeźwego, jednak nie chciał się poddać badaniu alkomatem, dlatego pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu. Według policjantów, był on pod wpływem alkoholu i narkotyków.

24-latek trafił do policyjnego aresztu i najprawdopodobniej we wtorek usłyszy zarzuty.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy ofierze grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu. - Ponieważ poszkodowana zmarła w wyniku wypadku, zleciliśmy sekcję zwłok - powiedział prokurator rejonowy w Nowym Targu Józef Palenik. Po otrzymaniu wyników sekcji zwłok i wyników badań krwi sprawcy na obecność alkoholu prokuratura sformułuje i przedstawi kierowcy zarzuty.

Przeczytaj w serwisie NaSygnale.pl: Zabił po pijaku trzy osoby. Najmłodsza z ofiar miała 14 lat

Źródło: Policja, RMF FM

d3pt343

Podziel się opinią

Share

d3pt343

d3pt343
Więcej tematów