Trwa ładowanie...

Małopolska. Poszedł na grzyby, znalazł niewybuch

Wybrał się na grzyby, a natrafił na pocisk z czasów II wojny światowej. Niewybuch znajdował się na terenie miejscowości Biadoliny Szlacheckie w powiecie brzeskim.

Share
Kolejny niewybuch znaleziony w powiecie brzeskim
Kolejny niewybuch znaleziony w powiecie brzeskim
d267m4r

Grzybobranie z "wybuchową niespodzianką"

Grzybiarz wybrał się na poszukiwanie borowików, maślaków czy innych smacznych grzybów. Nie spodziewał się, co znajdzie.

W środę 9 września, na terenie miejscowości Biadoliny Szlacheckie w powiecie brzeskim, spacerujący po lesie w poszukiwaniu grzybów mężczyzna znalazł niewybuch. Pocisk pochodził prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Grzybiarz od razu zawiadomił policję.

Kolejny niewybuch w Małopolsce

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, na miejsce zostali wysłani policjanci specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu saperów.

d267m4r

W czwartek 10 września w Biadolinach Szlacheckich pojawił się patrol saperski z Krakowa. Specjaliści zabrali pocisk i przewieźli go na poligon, gdzie następnie zostanie on zneutralizowany.

Niewybuchy. Policja apeluje, by ich nie dotykać!

"Apelujemy o rozsądek i ostrożność w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić takich przedmiotów. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji" – przypomina Komenda Powiatowa w Brzesku.

Bernie Sanders na kongresie Lewicy? Wiceprzewodnicząca klubu zabiera głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d267m4r

Podziel się opinią

Share
d267m4r
d267m4r
Więcej tematów