Trwa ładowanie...

Małgorzata Wyszyńska wyrzucona z TVP

Małgorzata Wyszyńska nie pracuje już w TVP. Spółka podziękowała jej za współpracę. Prezes TVP Juliusz Braun polecił zwolnić Wyszyńską w trybie natychmiastowym - podaje Newsweek.pl.
Małgorzata Wyszyńska nie poprowadzi już "Wiadomości" w telewizyjnej Jedynce; TVP wypowiedziała jej w piątek umowę - potwierdziła rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska. W listopadzie Wyszyńska zrezygnowała z kierowania redakcją "Wiadomości".

Share
Małgorzata Wyszyńska wyrzucona z TVP
Źródło: AKPA, Fot: Euzebiusz Niemiec
d4a9tuu

Jak podkreśliła Stempień-Rogalińska, Wyszyńska nie miała klasycznej umowy o pracę, a jedynie cywilno-prawną umowę na prowadzenie programu. Umowa miała obowiązywać do końca października tego roku, jednak - jak zastrzegła rzeczniczka - przewidywała możliwość jej wypowiedzenia w każdej chwili przez każdą ze stron.

Dodała, że umowa została rozwiązana z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, jednak Wyszyńska została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy - piątkowych "Wiadomości" już nie poprowadzi. Rzeczniczka poinformowała, że decyzja zapadła około dwóch tygodni wcześniej, a w piątek została jedynie sformalizowana.

d4a9tuu

TVP nie informuje o powodach rozstania z Wyszyńską. - W przypadku tego typu umów pracodawca nie ma obowiązku uzasadniania swojej decyzji - podkreśliła Stempień-Rogalińska.

Do niedawna Wyszyńska kierowała też redakcją "Wiadomości", zrezygnowała z tego w połowie listopada ub.r., gdy ze stanowiska szefowej telewizyjnej Jedynki odwołana została Iwona Schymalla. Wyszyńską zastąpił wówczas Karol Małcużyński, który w lipcu u.br. został kierownikiem działu zagranicznego Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP.

W lipcu ub.r. media spekulowały o konflikcie między redakcją "Wiadomości" a wicedyrektorem TVP1 ds. audycji publicystycznych i społecznych Andrzejem Godlewskim w związku z rzekomo zbyt słabym eksponowaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Schymalla złożyła rezygnację, którą później wycofała. Odwołano ją ostatecznie w listopadzie 2011 r. Rzeczniczka TVP mówiła wówczas, że zarząd telewizji miał wyższe oczekiwania wobec anteny. Po odwołaniu Schymalli szefem Jedynki został Piotr Radziszewski - wcześniej m.in. dyrektor Biura Programowego TVP (od września 2005 r. do sierpnia 2006 r. oraz od maja do grudnia 2007 r.).

W czwartek Presserwis poinformował, że cywilny pozew przeciwko Godlewskiemu złożył Artur Michniewicz - prywatnie mąż Wyszyńskiej - który do stycznia br. był zastępcą kierownika redakcji publicystyki Jedynki. Artur Michniewicz, były zastępca kierownika redakcji publicystyki TVP, oskarża Godlewskiego m.in. o stosowanie szykan i praktyki niezgodne z prawem. Michniewicz stracił pracę na początku stycznia. W telewizji publicznej pracował 18 lat.

d4a9tuu

Małgorzata Wyszyńska pracowała w TVP od 1997 r. - najpierw w oddziale TVP w Poznaniu, a później w Warszawie, gdzie zadebiutowała w roli prezenterki pogody po "Wiadomościach". Prowadziła "Teleexpress", wiele audycji publicystycznych, poranną audycję "Kawa czy herbata", była prezenterką oprawy TVP1, współpracowała z TV Polonia.

Do marca 2010 prowadziła główne wydanie "Wiadomości"; została zwolniona przez ówczesnego szefa tego programu Jacka Karnowskiego. Powodem miało być to, że słabo wypadała w badaniach wizerunkowych. Szefową "Wiadomości" Wyszyńska została w październiku 2010 r. na wniosek Schymalli, która wróciła wówczas na stanowisko szefowej TVP1.

d4a9tuu

Podziel się opinią

Share
d4a9tuu
d4a9tuu
Więcej tematów