Trwa ładowanie...

Małgorzata Wassermann: mam trzy propozycje dla Donalda Tuska

Donald Tusk usłyszy od Małgorzaty Wassermann trzy propozycje terminów przesłuchania. Szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold chce, by szef Rady Europejskiej stawił się w Sejmie pod koniec września lub w październiku.

Share
Małgorzata Wassermann: mam trzy propozycje dla Donalda Tuska
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d1nmrwo

Małgorzata Wassermann przyznała, że uprzedziła już członków komisji odnośnie do terminów przedstawionych Tuskowi. "Na razie członkowie komisji sprawdzają swoje kalendarze. Jeżeli nie będzie kolizji, będzie to 25 września" - podkreśliła posłanka PiS i kandydatka na urząd prezydenta Krakowa.

Wasserman podkreśliła, że Donald Tusk usłyszy trzy propozycje terminów. Szef Rady Europejskiej przez ostatnie 12 miesięcy był dwukrotnie przesłuchiwany jako świadek w procesach dotyczących katastrofy smoleńskiej. Choć stawił się na przesłuchaniach, dawał do zrozumienia, że nie będzie uczestniczył w posiedzeniach sądu, które kolidują z jego obowiązkami w Brukseli.

d1nmrwo

- Szanujemy fakt, że (Donald Tusk - przyp. red) jest zajęty - powiedziała Wassermann. Szefowa komisji wyraziła nadzieję, że Tusk "również uszanuje" czas posłów badających sprawę Amber Gold. - Liczymy, że jeszcze w wakacje wybierze jeden z tych terminów, i nie narazi nas na fakt, że będziemy tu przyjeżdżali trzykrotnie - powiedziała szefowa komisji śledczej.

Wassermann wielokrotnie informowała, że Donald Tusk ma być ostatnim świadkiem, jakiego przesłucha komisja. W połowie maja zapowiedziała, że raport końcowy z prac komisji powinien być gotowy w listopadzie.

Zobacz także: Wassermann w rozmowie z Makowskim: nie jestem przywiązana do ław poselskich

Celem powołanej w lipcu 2016 r. komisji śledczej jest zbadanie i ocenienie prawidłowości i legalności działań podejmowanych wobec Amber Gold przez rząd, w szczególności ministrów: finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Żódło: telewizjarepublika.pl

d1nmrwo

Podziel się opinią

Share
d1nmrwo
d1nmrwo
Więcej tematów