Trwa ładowanie...
d2p9mg3

Małgorzata Wassermann: im bliżej przesłuchania Tusków, tym większy będzie atak na komisję

Posłanka PiS zapowiedziała, że niezależnie od wyników prac komisji śledczej złoży doniesienie do prokuratury na Sławomira Nowaka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Wassermann: im bliżej przesłuchania Tusków, tym większy będzie atak na komisję
(PAP)
d2p9mg3

- Odnoszę takie wrażenie, jak obserwuję pewną część mediów i, oczywiście, zachowanie posła Brejzy i innych polityków Platformy, że od momentu - to był, o ile pamiętam kwiecień, kiedy doszło do przesłuchania Michała Tuska, jak i Sławomira Nowaka, to od tego momentu zaczęło się mówienie o śmieszności. Jestem przygotowana nie tylko na taki atak, również na dalej idący. Nie cofnę się nawet o krok. Będziemy z równą konsekwencją wykonywać dalsze czynności. Mogę sobie tylko wyobrazić, że czym będzie bliżej, czy to przesłuchania jednego pana Tuska, czy drugiego, atak na mnie i na komisję będzie jeszcze większy - mówiła w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Małgorzata Wassermann, szefowa sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

Posłanka PiS była pytana takżę m.in. o przesłuchanie Sławomira Nowaka, któremu zarzuca się brak kontrolowania spółki OLT Express, części piramidy finansowej Amber Gold. - Nie jestem w stanie z materiału dowodowego wyczytać, w jaki sposób pan minister zareagował pozytywnie lub w taki sposób, że można powiedzieć, że nie tylko sprawował nadzór, ale w jakikolwiek sposób przyczynił się do zaprzestania tej oszukańczej działalności - stwierdziła Małgorzata Wassermann.

Na te słowa natychmiast zareagował na Twitterze Sławomir Nowak.

Małgorzata Wassermann, w rozmowie z RMF FM zapowiedziała również, że niezależnie od wyników prac śledczych skieruje do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez byłego ministra. - Pod pana ministra Nowaka podlegało jeszcze przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Bezpośrednio - stwierdziła Wassermann. - Doszło to takiej sytuacji, że w lipcu zaległość spółek OLT, i jednej, i drugiej, szła już w miliony złotych (wobec Państwowych Portów Lotniczych - przyp. red.). Jaki jest skutek? 1,4 mln złotych długu, który jest do pokrycia przez nas wszystkich, bo przecież jest to spółka państwowa - podkreśliła.

Prowadzący rozmowę wspomniał również o sondażu dla "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego", z którego wynika, że Małgorzata Wassermann miałaby duże szanse na wygraną w wyborach samorządowych i objęcie fotela prezydenta Krakowa. - To do czego się zobowiązałam, to przeprowadzić komisję najlepiej jak potrafię i zakończyć to konkluzją. Jak pan wie przede mną i pozostałymi członkami komisji jest bardzo dużo pracy. Myślenie i decyzje co dalej, to na pewno jeszcze nie na tym etapie. Tym bardziej, że przypominam, że do wyborów jest półtora roku. Nie sądzę, żeby ktokolwiek dziś mówił poważnie o jakichkolwiek kandydaturach. Myślę, że nie wcześniej niż po wakacjach zaczną się na ten temat jakiekolwiek rozmowy - stwierdziła posłanka PiS.

Źródło: RMF FM

d2p9mg3

Podziel się opinią

Share
d2p9mg3
d2p9mg3
Więcej tematów