Trwa ładowanie...
11-07-2015 13:40

Małgorzata Kidawa-Błońska: w poniedziałek skieruję do prezydenta ustawę o in vitro

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że w poniedziałek skieruje do podpisu przez prezydenta ustawę o in vitro.

Share
Małgorzata Kidawa-Błońska: w poniedziałek skieruję do prezydenta ustawę o in vitroŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d39b1xz

Senat opowiedział się w piątek za przyjęciem bez poprawek ustawy o leczeniu bezpłodności, w tym metodą pozaustrojowego zapłodnienia in vitro. Wniosek w tej sprawie poparło 46 senatorów, przeciw było 43, a czworo wstrzymało się od głosu.

- W poniedziałek podpiszę i skieruję do podpisu prezydenta ustawę o in vitro. Mam nadzieję, że ta sprawa wkrótce będzie zamknięta - podkreśliła na konferencji prasowej w Szczecinie Kidawa-Błońska.

Sejm uchwalił ustawę o leczeniu niepłodności pod koniec czerwca. Daje ona prawo do korzystania z niej małżeństwom i osobom we wspólnym pożyciu, potwierdzonym zgodnym oświadczeniem. Leczenie niepłodności tą metodą będzie mogło być podejmowane po wyczerpaniu innych metod leczenia, prowadzonych przez co najmniej 12 miesięcy.

Ustawa zezwala na dawstwo zarodków, zabrania zaś ich tworzenia w celach innych niż pozaustrojowe zapłodnienie. Zakazuje też niszczenia zarodków zdolnych do prawidłowego rozwoju - grozić będzie za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

d39b1xz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39b1xz
d39b1xz
Więcej tematów