Trwa ładowanie...
db2zi2u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Małgorzata Kidawa-Błońska: ministrowie i wiceministrowie bez nagród motywacyjnych

Ministrowie oraz wiceministrowie nie otrzymują nagród motywacyjnych - oświadczyła rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. W ten sposób skomentowała medialne doniesienia dotyczące przeznaczenia 95 mln zł na nagrody dla rządowych urzędników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Kidawa-Błońska: ministrowie i wiceministrowie bez nagród motywacyjnych
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
db2zi2u

Rzeczniczka rządu powiedziała w czwartek w TVN24, że podobne informacje pojawiają się co roku. Podkreśliła, że od lat największe emocje wzbudza to, czy tego typu nagrody dostają ministrowie i wiceministrowie. - Wiceministrowie oraz ministrowie żadnych takich nagród nie dostają. Jest to zapisane w ustawie, przepisach i to jest naturalne - mówiła.

Jak sprecyzowała, "zagwarantowany fundusz nagród w wysokości 3 proc." mają urzędnicy pracujący w służbie cywilnej.

Zaznaczyła, że nagrody nie są przyznawane automatycznie. - Te nagrody mają być motywacyjne i co roku urzędnicy na różnych szczeblach w służbie cywilnej dostają takie nagrody - oświadczyła. - Gdyby tych nagród nie było, to trzeba byłoby wymówić umowy z pracownikami i inaczej je podpisywać - podkreśliła.

db2zi2u

Radio ZET podało, że w 2014 r. urzędnicy w ministerstwach otrzymali nagrody o wartości ponad 60 milionów złotych. Najwyższe nagrody były w Ministerstwie Finansów - ponad 17 mln zł, choć trzeba pamiętać, że kwota ta rozłożyła się na niemal 2 tys. pracowników. Najmniej dostali pracownicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - w sumie 150 tys. złotych.

Jeśli chodzi o kwoty przypadające na pojedynczego pracownika, sumy były różne. Przykładowo w Ministerstwie Zdrowia najniższa nagroda to 300 zł, najwyższa zaś - 9 tys. zł.

db2zi2u

Podziel się opinią

Share

db2zi2u

db2zi2u
Więcej tematów