Trwa ładowanie...
d30nacg

Małgorzata Kidawa-Błońska: Facet z facetem nie może mieć dziecka

Podczas spotkań z wyborcami Małgorzata Kidawa-Błońska została zapytana, czy popiera ruchy LGBT. - Ja niczego nie popieram - odpowiedziała.
Share
Małgorzata Kidawa-Błońska.
Małgorzata Kidawa-Błońska.Źródło: East News
d30nacg

W sieci krąży wideo z wizyty Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Międzyrzeczu, gdzie posłanka Platformy Obywatelskiej spotkała się we wrześniu między innymi z miejscowym kołem gospodyń wiejskich. Jedna z osób zapytała o sytuację, w której dwóch mężczyzn chce mieć dziecko.

– Facet z facetem nie może mieć dziecka, po co zadaje pan takie pytanie – stwierdziła Kidawa-Błońska. Po jej słowach sala wybuchła śmiechem.

Inna z kobiet dopytywała, czy Platforma Obywatelska popiera ruchy LGBT. - Ja niczego nie popieram. Są w Polsce ludzie, którzy tacy są. I to nie jest tak, że tacy ludzie nagle się pojawili - odpowiedziała.

d30nacg

- Odkąd jest człowiek, są tacy ludzie, którzy tacy są - kontynuowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Polityk zaznaczyła, że nie powinno się mówić, iż przedstawiciele środowisk LGBT są "lepsi lub gorsi". - Oni są, żyją wśród nas i powinniśmy traktować ich normalnie - zaznaczyła.

Skąd tak liczne pytania w tym temacie? Część wyborców nie do końca wie, jaki stosunek wobec mniejszości seksualnych ma Koalicja Obywatelska. Małgorzata Kidawa-Błońska nie odpowiedziała wprost, czy popiera ruchy LGBT. Z kolei jej współpracownicy - jak na przykład rzecznik sztabu Adam Szłapka - otwarcie deklarują poparcie dla adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Inny z członków sztabu - prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - zachęcał z kolei do przyjęcia tzw. Karty LGBT.

Zobacz też: "W głowie się nie mieści". Piotr Mueller oburzony słowami Roberta Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30nacg

Podziel się opinią

Share
d30nacg
d30nacg
Więcej tematów