Trwa ładowanie...
d2oaep0

Malbork. Muzeum Zamkowe otworzyło przechowalnię dla psów i kotów

- To był strzał w dziesiątkę – twierdzi Beata Stawarska, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku. To właśnie tu otwarto pierwszą w Polsce przymuzealną przechowalnię psów i kotów. Chętnych na skorzystanie z niej jest wielu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Malbork. Muzeum otworzyło przechowalnię dla zwierząt
Malbork. Muzeum otworzyło przechowalnię dla zwierząt (PAP, Fot: Stefan Kraszewski)
d2oaep0

- W sumie mamy miejsce dla sześciu psów, w tym trzech większych. Ale możemy też przyjąć koty. Stworzyliśmy warunki, myślę, bardzo wzorcowe. Są to klatki po naszych psach, które pracowały kiedyś jako psy ochronne - powiedziała w rozmowie z TVN24 Beata Stawarska, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

By skorzystać z przechowalni, należy kupić bilet i zgłosić się do Straży Zamkowej. Zwierzę trafi do boksu, w którym może spędzić do 6 godzin.

d2oaep0

- To był strzał w dziesiątkę - zapewnia Stawarska. Usługa cieszy się dużą popularnością. Dyrekcja zastanawia się nad zwiększeniem liczby miejsc dla psów i kotów. I zapewnia, że to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

Jeżeli chcemy zostawić zwierzę pod opieką pracowników muzeum, należy mieć przy sobie ważną książeczkę zdrowia i aktualne szczepienia.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, opiekun zostanie natychmiast wezwany. A gdy nie stawi się po odbiór psa lub kota, zwierzę zostanie przekazane do schroniska.

d2oaep0

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2oaep0

d2oaep0
d2oaep0
Więcej tematów