Trwa ładowanie...
diceh26
Policja

Makabryczny "żart" kierowcy volkswagena. Policja: to nie było śmieszne

Komenda Główna Policji, zwracając uwagę na zachowanie bezmyślnych kierowców i dramatyczne statystki długiego weekendu, opublikowała na Facebooku zdjęcie samochodu z wymalowaną "statystyką" na błotniku. Fotografia wywołała burzę w komentarzach internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Makabryczny "żart" kierowcy volkswagena. Policja: to nie było śmieszne
(Facebook/Polska Policja)
diceh26

"Bezmyślność niektórych jest zatrważająca. Oto zdjęcie leciwego Passata, którego właściciel pewnie uważa, że tak będzie śmieszniej. Do jego statystyki dopiszę ta weekendową - realną: 4 dni, 32 osoby zabite, 441 rannych. Jest z czego żartować. Co o tym myślicie?" - napisano na profilu Polskiej Policji.

Zdania internautów w tej sprawie są podzielone. Według jednych, pomysł właściciela auta to czarny humor, od którego trzeba się zdystansować. Drudzy uważają, że to głupi żart i zwracają uwagę na stan techniczny auta.

Tragiczny bilans weekendu

diceh26

Tymczasem z policyjnych statystyk wyłania się niepokojący bilans minionego długiego weekendu. Dane policji wskazują, że od czwartku do niedzieli na drogach doszło do 348 wypadków, w których 32 osoby zginęły, a 441 zostało rannych. Te statystyki pokazują, że nadal, mimo apeli, nie kierujemy się na drodze zdrowym rozsądkiem.

Najtragiczniejszym dniem był czwartek, gdy wiele osób zdecydowało się na "wyjazdy". W 92 wypadkach zginęło 12 osób, a 108 zostało rannych.

Policjanci od początku weekendu apelowali, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mimo to od czwartku zatrzymali aż 1437 pijanych kierowców, najwięcej w sobotę, bo aż 402. Te osoby stanowiły ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg i dla swoich bliskich, którzy z nimi jechali.

W czasie ubiegłorocznego, czterodniowego długiego weekendu, w 392 wypadkach zginęło 42 osoby, a 487 trafiło do szpitala z obrażeniami ciała. Policjanci zatrzymali 2170 pijanych kierowców.

Źródło: WP.PL, Policja

diceh26

Podziel się opinią

Share

diceh26

diceh26
Więcej tematów