Trwa ładowanie...
ycipk-1bvyju

Makabra we wsi Szczodrowo. Sterty kości i wychudzone psy

Porozrzucane szkielety i kości różnych zwierząt i cztery ledwo żywe, dziczejące psy. Taki widok zastali pracownicy kościerskiego schroniska podczas interwencji we wsi Szczodrowo, niedaleko Kościerzyny. "Łzy stanęły nam w oczach" - czytamy na profilu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tylko cztery z około dwudziestu psów przeżyły na posesji we wsi Szczodrowo
Tylko cztery z około dwudziestu psów przeżyły na posesji we wsi Szczodrowo (Facebook.com, Fot: Fundacja "Animalsi" Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie)
ycipk-1bvyju

Fundacja "Animalsi" Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie zareagowała na zgłoszenie, jakie dostała od mieszkańców wsi Szczodrowo. "Kaszubska wieś w XXI wieku. Gospodarstwo z pozoru jak każde inne, a za bramą trwająca od kilku miesięcy psia gehenna" - napisali pracownicy fundacji, którzy pojechali na miejsce.

Opis, jaki można znaleźć na profilu "Animalsów" mrozi krew w żyłach.

ycipk-1bvyju

Szkielety, kości, odchody i śmieci

Po wejściu na teren posesji, pracownicy znaleźli cztery "dramatycznie wychudzone, przerażone i zaniedbane psy". Mieszkańcy wsi mówili, że wcześniej mogło ich być około dwudziestu. Co stało się z pozostałymi?

Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu". Poruszające wyznanie Scheuring-Wielgus ws. filmu Tomasza Sekielskiego

ycipk-1bvyju

"Losu pozostałych psów domyślamy się po obrazie, który na miejscu zastaliśmy. Szkielety, kości różnej wielkości, różnych gatunków zwierząt, porozrzucane po całej posesji" - czytamy. Jak relacjonują pracownicy fundacji, część psów umierała w męczarniach, zamknięta w kojcu, bez możliwości zdobycia pożywienia i wody.

Właściciel zmarł

W miejscu, gdzie znaleziono zwierzęta, przed rokiem mieściła się ferma lisów. Po śmierci właściciela posesja popadła w ruinę. Policja ustali, kto jest odpowiedzialny za zaniedbanie zwierząt.

Pracownicy fundacji apelują o wsparcie finansowe dla znalezionych psów. Będą potrzebowały dobrej jakości karmy mokrej i suchej, witamin, suplementów i specjalistycznych badań.

ycipk-1bvyju

Czytaj też: Martwego psa wyłowiono z Warty. Był w worku, miał obrożę i smycz
Trzymała 10 psów w kawalerce. "Duszący smród, odchody nawet na suficie"

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1bvyju

ycipk-1bvyju
ycipk-1bvyju