Trwa ładowanie...

Majówka 2021 z obostrzeniami. Co nam wolno, a gdzie nas być nie powinno

Majówka 2021 czas start! Urlop majowy, który dla większości z nas potrwa do wtorku, to czas, który zwyczajowo spędzaliśmy w hotelach i na działkach. Nasze tradycyjne plany pokrzyżowała jednak epidemia koronawirusa. Co nam wolno? Czego zakazują obostrzenia? Zgromadziliśmy dla Was tę wiedzę w niniejszym tekście.

Share
Majówka 2021 z obostrzeniami. Co nam wolno, a gdzie nas być nie powinno
Majówka 2021 z obostrzeniami. Co nam wolno, a gdzie nas być nie powinnoŹródło: East News, Fot: Karol Makurat
dq0azen

Majówka 2021 wystartuje już w sobotę i potrwa do poniedziałku 3 maja włącznie. W Polsce, z powodu epidemii koronawirusa, dalej mamy do czynienia z obostrzeniami, jednak część z nich przestanie obowiązywać już w najbliższą sobotę 1 maja.

Nowe obostrzenia. Majówka 2021 z otwartymi basenami

Jak więc dla Polaków będzie wyglądała majówka 2021? Zacznijmy od tego, co będzie nam wolno, a będzie to m.in. uprawianie sportu na świeżym powietrzu w grupach do 50 osób.

dq0azen

Fani aktywności ruchowej na pewno ucieszą się też na wieść, że już od 1 maja dozwolone będzie także korzystanie z basenów i sportowych obiektów krytych. Warunkiem jest zachowanie do 50 proc. obłożenia obiektu.

Koronawirus. Otwarte hotele po majówce? Bolesław Piecha studzi zapędy rządu

Majówka 2021 bez hoteli, kin i restauracji

Chociaż majówka zazwyczaj kojarzy nam się z wyjazdami, tegoroczny urlop majowy pod tym względem nie będzie różnił się od ubiegłego. Wszystkie obiekty hotelowe i miejsca noclegowe pozostaną zamknięte do soboty 8 maja.

W przypadku niekorzystnej pogody w majówkę 2021 nie będziemy mogli liczyć także na atrakcje takie jak wizyta w muzeum - te obiekty kultury zostaną otwarte dopiero 4 maja. Podobnie z kinami i teatrami - 15 maja zostaną one otwarte na świeżym powietrzu, zaś pod dach przeniosą się dopiero 29 maja.

dq0azen

Majówka 2021 przez koronawirusa będzie pozbawiona także gwaru w restauracjach, barach i pubach. Zgodnie z rozporządzeniem rządu ogródki piwne i restauracyjne będą mogły otworzyć się dopiero 15 maja. Gastronomia wewnętrzna będzie mogła wznowić działalność najwcześniej 29 maja.

Majówka 2021. Obostrzenia także w sklepach

Fani zakupów również będą musieli wstrzymać się z planami. Galerie handlowe nie będą czynne w majówkę. Sklepy będą mogły otworzyć się dopiero we wtorek 4 maja.

Pamiętajmy także o obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Te w majówkę, zgodnie z rozporządzeniem rządu, będą dalej obowiązywały. Najwcześniej zdejmiemy je 15 maja, o ile liczba zakażeń koronawirusem nie będzie wynosiła więcej niż 15 na 100 tys. mieszkańców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dq0azen

Podziel się opinią

Share
dq0azen
dq0azen
Więcej tematów