Trwa ładowanie...

Wiadomo, ile zarobił Andrzej Duda. Majątek prezydenta ujawniony

Andrzej Duda zarobił w ubiegłym roku blisko 282 tys. złotych. Jak wynika z oświadczenia majątkowego opublikowanego na stronie Sądu Najwyższego, prezydent ma na koncie 30 tys. zł i jest współwłaścicielem dwóch mieszkań.

Share
Majątek prezydenta ujawniony. Wiadomo ile zarobił  Majątek prezydenta ujawniony. Wiadomo ile zarobił Źródło: East News
d15wlbm

Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2021 rok. Zgodę na to musiał wyrazić sam prezydent. Na ogół składa on oświadczenie majątkowe do I Prezesa Sądu Najwyższego i jest ono zastrzeżone. Prezydent zgodę wydał, a jego oświadczenie pojawiło się na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

"Uprzejmie informujemy, że 28 czerwca br. oświadczenie Prezydenta RP o wyrażeniu zgody na ujawnienie oświadczenia majątkowego za rok 2021 r. zostało przekazane przez Kancelarię Prezydenta RP do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego" - podało biuro prasowe Sądu Najwyższego w odpowiedzi na pytania stacji TVN24.

Zarobki wyższe, ale oszczędności topnieją

Jak wynika z oświadczenia majątkowego w 2021 roku, prezydent Andrzej Duda zarobił 281 991,43 zł brutto. Rok temu była to kwota 241 tys. zł brutto.

Prezydent Andrzej Duda zgromadził na rachunkach bankowych 30 tys. zł oraz 100 euro. W porównaniu do poprzedniego oświadczenia, oszczędności głowy państwa zmniejszyły się. W 2020 roku prezydent miał na koncie 50 tys. zł i 300 euro.

d15wlbm

Andrzej Duda wykazał w oświadczeniu, że w III filarze emerytalnym zgromadził 60 tys. zł. Ma także 446 akcji spółki Skotan, których wartość to nieco ponad 660 zł (wartość pojedynczej akcji SKOTAN S.A. wynosi na dzień dzisiejszy 1,49 zł). Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Blisko pół miliona kredytu

Jak wynika z oświadczenia, prezydent jest współwłaścicielem 79-metrowego mieszkania spółdzielczego oraz lokalu o powierzchni 132 m kw. z garażem o powierzchni 19 m kw. W skład majątku odrębnego wchodzi także działka o powierzchni 325 m kw.

Wśród zobowiązań prezydenta Dudy znalazł się rachunek z karty kredytowej na kwotę do limitu 20 tys. zł oraz kredyt hipoteczny na kwotę 487 tys. zł. Prezydent nie jest właścicielem żadnych samochodów ani ruchomości, których wartość przekracza 10 tys. zł.

d15wlbm

Źródło: SN / TVN24

Kaczyński przesadził? "Działanie quasi kryminalne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15wlbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15wlbm
d15wlbm
Więcej tematów