Trwa ładowanie...

Majątek Bogdana Borusewicza: dom, dwa mieszkania i kolekcja monet z Janem Pawłem II

Z najnowszego oświadczenia majątkowego wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza wynika, że przez ostatnie lata mocno stopniały jego oszczędności. Nadal nie ma auta, ani cennego zegarka. Wciąż w rubryce "składniki mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. złotych" wpisuje kolekcję monet z Janem Pawłem II.

Majątek Bogdana Borusewicza: dom, dwa mieszkania i kolekcja monet z Janem Pawłem IIŹródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d8i3m19
d8i3m19
  • Kancelaria Senatu opublikowała oświadczenia majątkowe senatorów
  • Sprawdziliśmy, jakim majątkiem może pochwalić się wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz
  • Wicemarszałek wciąż nie ma auta, ma za to kolekcję cennych monet

Wicemarszałek Senatu ma obecnie 152 tys. 302 zł oszczędności w polskiej walucie oraz 897 dolarów i 1126 euro. To o wiele mniej niż na początku IX kadencji Senatu, gdy miał ponad 317 tys. zł.

Bogdan Borusewicz wpisał także do oświadczenia dom o powierzchni ok. 217 m kw. z działką o łącznej wartości 772 tys. (współwłasność z dziećmi) oraz dwa mieszkania, których jest współwłaścicielem. Jedno z nich ma powierzchnię 67,5 metra kw. i wartość 530 tys. zł. Drugie ma powierzchnię 81,4 m kw. - warte jest 830 tys. zł.

Zobacz też: "My nie przeżyjemy, jak będziesz startował". Donald Tusk o wzruszającej rozmowie z córką

Wicemarszałek jest też współwłaścicielem garażu o wartości 20 tys. zł.

d8i3m19

Borusewicz posiada ponadto papiery wartościowe: Subfunduszu PKO Konserwatywny Plus, IKZE oraz akcje PKN Orlen o łącznej wartości 290 tys. 945 zł. przyniosły mu w tym roku ponad 5 tys. zł dochodu.

Jak czytamy w oświadczeniu polityka Platformy Obywatelskiej, od początku roku z tytułu pełnienia funkcji wicemarszałka Senatu uzyskał dochód w wysokości 197 tys. 856 zł. Otrzymał również prawie 26 tys. zł diet parlamentarnych oraz 698 zł z tytułu diet wyjazdowych.

Wicemarszałek otrzymał także 58 tys. 102 zł emerytury.

W rubryce "składniki mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. złotych" Borusewicz wpisał kolekcję monet z Janem Pawłem II.

d8i3m19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8i3m19
Więcej tematów