Trwa ładowanie...

Magdalena Ogórek: jeśli poprze mnie młodzież i kobiety, wygram wybory

O potrzebie walki z umowami śmieciowymi, obniżeniu podatku CIT, czy podniesieniu kwoty wolnej od podatku mówiła w Opolu kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek. Jej zdaniem, jeśli 10 maja w wyborach poprze ją młodzież i kobiety, to może wygrać. - Będę w drugiej turze - dodała.

Share
Magdalena Ogórek: jeśli poprze mnie młodzież i kobiety, wygram wybory
Źródło: Eastnews, fot: Jan Bielecki
d1bdcuk

Magdalena Ogórek spotkała się we wtorek z rektorem Uniwersytetu Opolskiego prof. Stanisławem S. Nicieją, mediami i członkami SLD. Miała przespacerować się też po mieście, ale ze względu na ulewny deszcz plany zmieniono.

Ogórek podkreślała, że wizyta w Opolu to dla niej "podróż sentymentalna", bo - jak mówiła - w mieście tym spędziła dużo czasu studiując. - Także studia doktoranckie kończyłam na Uniwersytecie Opolskim - wspominała tuż po wizycie na uczelni.

Nawiązując do studentów podkreśliła, że kwestia młodych ludzi w jej programie jest jedną z najważniejszych. Zaznaczyła, że wszystkie badania przeprowadzone "na ten moment" wskazują, że połowa ludzi w grupie wiekowej 18-35 lat nadal mieszka z rodzicami.

d1bdcuk

Jej zdaniem to dlatego, że "państwo w żaden sposób nie wspomaga tych młodych ludzi na rynku kredytowym, mieszkaniowym, a przede wszystkim zatrudnia na umowy śmieciowe". Ogórek podkreśliła, że ona "upomina się o prawa tej młodzieży". Dodała, że liczy, iż właśnie młodzi ludzie oraz kobiety będą jej elektoratem ponieważ ona "chce im bardzo mocno pomóc". Jak zaznaczyła, jeżeli te właśnie grupy wesprą ją w wyborach, to "jest pewna nawet wygranej".

Ogórek przekonywała, że "już dzisiaj rząd korzysta z jej pomysłów". Jako przykład podała projekt ustawy o administracji podatkowej, który we wtorek przyjął rząd. Jak dodała o zmiany prawa w zakresie indywidualnej interpretacji podatkowej walczy od 9 stycznia.

- Z jednej strony oczywiście cieszę się, bo być może wszystkie moje postulaty do 10 maja zostaną zrealizowane, a z drugiej strony ubolewam, że dzieje się to dopiero na potrzeby kampanii wyborczej, że przez minione lata nikt tych kwestii, tak bardzo ważnych dla Polaków, nie zauważył - podkreśliła Ogórek.

Pytana, jak wyobraża sobie walkę z umowami śmieciowymi i na ile jest możliwe ich zniesienie kandydatka SLD tłumaczyła, że byłoby to możliwe gdyby został "obniżony np. podatek CIT" oraz gdy zadbamy o wzrost gospodarczy.

d1bdcuk

- Przedsiębiorcy, z którymi rozmawiam w każdym miejscu w Polsce deklarują, że jeżeli nie będą traktowani, jako potencjalni przestępcy, tylko jako dobro narodowe, i nie będą przez państwo tak uciskani, będą dużo chętniej zatrudniać na etaty - tłumaczyła Ogórek.

Zaznaczyła jednak, że "między wszystkimi postulatami, które głosi, musi być synergia". - Żeby to wszystko zrealizować musimy zadbać o wiele sektorów. Ta podstawa, ten fundament, to jest zmiana prawa i od prawa podatkowego chcę zacząć - zadeklarowała.

Dziennikarze pytali też Ogórek, na kogo będzie głosować w II turze wyborów prezydenckich i czy poprze w niej kogoś. - Ja będę w drugiej turze i będę walczyła o urząd prezydenta. Nie biorę w ogóle takiego scenariusza (głosowania na kogoś innego) pod uwagę. Tak jak wspomniałam, jeżeli kobiety i młodzież zechcą mnie poprzeć, wygram te wybory - oświadczyła kandydatka SLD.

Dziennikarze pytali ją też, jak chciałaby przekonać sejm do zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 20 tys. zł, co jest jednym z jej wyborczych postulatów. - Jeżeli Polacy wybiorą mnie na prezydenta, to myślę że także wybiorą w jesiennych wyborach odpowiedni parlament, żebym te wszystkie kwestie programowe, w których mi zaufają, mogła przeprowadzić. Kwota wolna od podatku jest absolutnym priorytetem - zadeklarowała.

d1bdcuk

Podziel się opinią

Share
d1bdcuk
d1bdcuk
Więcej tematów