Trwa ładowanie...
d3w5i6z

Magdalena Ogórek do posła PO: Taki z pana kozak wobec moich kolegów z TVP Info?

Magdalena Ogórek kilkakrotnie przemierzała drogę z polityki do mediów i z powrotem. Teraz czuje się dziennikarką i staje w obronie "kolegów z TVP Info". Chce się skonfrontować z posłem PO Tomaszem Lenzem, który powiedział reporterowi TVP Info, że ten skończy jak Jerzy Urban. - Taki z pana kozak? - napisała go, zapraszając polityka do programu w TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Ogórek jako kandydatka SLD na prezydenta.
Magdalena Ogórek jako kandydatka SLD na prezydenta. (Agencja Gazeta, Fot: Tymon Markowski)
d3w5i6z

Dziennikarze mediów publicznych zgodnie oburzyli się na posła PO Tomasza Lenza, który powiedział reporterowi TVP Info, że ten skończy jak Jerzy Urban. Równolegle bronili zachowania rzeczniczki PiS, która zakończyła konferencję prasową po niewygodnym pytaniu dla Jarosława Kaczyńskiego. W obronie reportera stanęła Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta, a wcześniej dziennikarka TVN24, pracownica biura SLD i aktorka w "Na dobre i na złe" czy "Sąsiedzi".

"Proszę, żeby Pan się odczepił". Lider Obywateli RP do dziennikarza TVP

Ogórek napisała do Lenza na Twitterze: "Taki z pana kozak wobec moich kolegów z TVP Info? To zapraszam na rozmowę do 'Studio Polska', ja prowadzę. Podejmuje pan?". Polityk szybko odpowiedział: "Dziękuję za zainteresowanie. Na jaki temat chce pani rozmawiać?". Gwiazda TVP Info wytłumaczyła, że "o tym, jak powstrzymać falę przemocy fizycznej i werbalnej w życiu publicznym. I o szacunku wobec dziennikarzy". I dodała: "Zapraszam!".

Taka otwartość Magdaleny Ogórek na konfrontacje przed kamerami to nowość. Kiedy kandydowała na urząd prezydenta z ramienia SLD właściwie nie udzielała wywiadów. Pojawiła się w zaledwie kilku programach, wzięła też udział w debacie.

d3w5i6z

Aktualizacja

Poseł Tomasz Lenz nie przyjął zaproszenia Magdaleny Ogórek. Tłumaczył się względami rodzinnymi.

d3w5i6z

Podziel się opinią

Share

d3w5i6z

d3w5i6z
Więcej tematów