Trwa ładowanie...

Madeleine zaginęła 11 lat temu. Dadzą więcej pieniędzy, by wreszcie ją znaleźć

Jak podają brytyjskie media, rząd zwiększa budżet na poszukiwania Madeleine McCann. Dziewczynka zaginęła podczas rodzinnej wyprawy do Portugalii w 2007 r. Jej sprawa kosztowała władze już ponad 11 mln funtów.

Share
Madeleine zaginęła 11 lat temu. Dadzą więcej pieniędzy, by wreszcie ją znaleźć
Źródło: East News, Fot: Rex Features
d8g5f38

"The Times" informuje, że ekipa poszukująca Madeleine złożyła wniosek o dofinansowanie i odpowiedź rządu jest pozytywna. Już w październiku zeszłego roku detektywi otrzymali 154 tys. funtów i zgodnie z ówczesną umową, dostawali taką kwotę co sześć kolejnych miesięcy. Do teraz – stąd prośba o więcej.

Prawdopodobnie policja otrzyma tyle samo środków i pokryje nimi wszelkiego rodzaju wydatki związane z akcją. Do tej pory rząd wyłożył ponad 11 mln funtów na poszukiwania McCann. Pieniądze pojawiły się natychmiast po jej zniknięciu. To wstrząsnęło opinią publiczną, która raz na jakiś czas, pyta, co stało się z dziewczynką. 3-latka była na wakacjach z rodzicami w Portugalii. Kiedy ci spędzali wieczór z przyjaciółmi, ktoś miał zakraść się do pokoju hotelowego i zabrać Madeleine.Gdyby McCann odnalazła się cała i zdrowa, miałaby 15 lat.

W zeszłym roku media zelektryzowała informacja o kobiecie, która błąkała się po Rzymie i nie potrafiła powiedzieć, kim jest. Internauci dostrzegli u niej podobieństwo do Madeleine i wydali wyrok: To ona. Wkrótce potem okazało się, że wcale nią nie była. Nie tak dawno pewna studentka zażartowała, że jest zaginioną, a dowodem miała być identyczna plamka na oku. Dziewczyna zyskała sławę, później musiała przepraszać za kawał.

Madeleine McCann zaginęła w maju 2007 r.

d8g5f38

Podziel się opinią

Share
d8g5f38
d8g5f38
Więcej tematów