Trwa ładowanie...
d2cz4zw

Macierewicz zwiększa limity. Szef SKW dostał dodatkowe 20 tys. zł

Antoni Macierewicz dał szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotrowi Bączkowi dodatkowe 20 tys. zł na wydatki reprezentacyjne i okolicznościowe. Wcześniej szef MON zwiększył własny limit z 179 tys. zł na "według potrzeb".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz przyznał zaufanemu szefowi SKW Piotrowi Bączkowi dodatkowe pieniądze na wydatki reprezentacyjne
Antoni Macierewicz przyznał zaufanemu szefowi SKW Piotrowi Bączkowi dodatkowe pieniądze na wydatki reprezentacyjne (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d2cz4zw

O zwiększeniu kwoty na wydatki szefa SKW pisze w portalu gazeta.pl Jacek Gądek. Jak przypomina, szef SKW Piotr Bączek to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Macierewicza. Ale nie tylko jemu Macierewicz podniósł w ostatnich miesiącach limity wydatków na cele reprezentacyjne. Tak zwany dodatkowy limit przeznaczony jest na zwiększenie lub przydzielenie limitu wydatków reprezentacyjnych i okolicznościowych dla kierowników podległych komórek i jednostek organizacyjnych.

Na mocy opublikowanej przez MON decyzji Macierewicz zwiększył pulę wydatków reprezentacyjnych w SKW w ciągu roku. Wcześniej - jeszcze w minionym roku - szef służby miał do dyspozycji limit 26 tys. zł na własne wydatki reprezentacyjne i 10 tys. dodatkowego limitu na rozdysponowanie wśród szefostwa. Teraz limit dodatkowy wzrósł szefowi SKW trzykrotnie - do 30 tys. zł.

Służby wojskowe - Służba Wywiadu Wojskowego i Służba Kontrwywiadu Wojskowego - podlegają ministrowi obrony. Zwłaszcza SKW to oczko w głowie szefa MON Antoniego Macierewicza - był on twórcą tej służby i jej pierwszym szefem w poprzednich rządach Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie na czele SKW stoi wieloletni współpracownik Macierewicza, Piotr Bączek.

d2cz4zw

Bączek był w przeszłości autorem m.in. "Gazety Polskiej", związanego z Macierewiczem tygodnika "Głos" i bliskiego o. Tadeuszowi Rydzykowi "Naszego Dziennika". W poprzednich rządach PiS pracował w Komisji Weryfikacyjnej ds. Wojskowych Służb Informacyjnych. Służbę Kontrwywiadu Wojskowego tworzył z Macierewiczem dekadę temu jako dyrektorem Zarządu Studiów i Analiz. Po katastrofie smoleńskiej był doradą zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej pod wodzą Macierewicza.

Limit, którym dysponuje sam Macierewicz - jego decyzją - został przed rokiem zwiększony ze 179 tys. zł na "według potrzeb". Macierewicz przyznał też dyrektorowi Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO limit 3,6 tys. zł. Podobnie było z szefem Narodowego Centrum Kryptologii - były szef MON Tomasz Siemoniak z PO ustanowił limit w wysokości 12 tys. zł, a Macierewicz potem podwyższył go do 26 tys. i 10 tys. dodatkowego limitu. Szefem NCK jest dr Tomasz Mikołajewski - również zaufany człowiek Macierewicza.

Źródło: gazeta.pl

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o szefie MON: Prezes PiS wypuścił dżina

d2cz4zw

Podziel się opinią

Share
d2cz4zw
d2cz4zw
Więcej tematów