Trwa ładowanie...

Macierewicz: Polska będzie silna chrześcijańską i patriotyczną tradycją, która każe nam realizować program PiS

Na konwencji programowej w Piotrkowie Trybunalskim, oprócz prezesa PiS, wystąpił od dawna nieobecny w świetle jupiterów wiceprezes Antoni Macierewicz. Złożył Jarosławowi Kaczyńskiemu ważką deklarację.

Share
Macierewicz: Polska będzie silna chrześcijańską i patriotyczną tradycją, która każe nam realizować program PiS
Źródło: PAP, Fot: Roman Zawistowski
d4ef46o

- To ziemia niezwykła, na której dominuje pamięć o mieście, w którym narodził się polski parlamentaryzm, polska praworządność, polski system polityczny, tak podziwiany na całym świecie, z którego po dzień dzisiejszy czerpiemy pełnymi garściami - mówił podczas swojego wystąpienia Antoni Macierewicz. - Gdy słyszę od czasu do czasu , dawniej było to częściej, ale i dzisiaj się zdarza, słowa "młoda polska demokracja" w ustach ludzi, którzy dopiero co wyrzucili legitymacje PZPR, to płakać się chce nad nimi. Ale gdyby przyjechali tutaj, do królewskiego miasta Piotrkowa, to zobaczyliby, jaka jest wielka tradycja - przypominał w swoim wystąpieniu na konwencji programowej PiS w Piotrkowie Trybunalskim były szef MON.

- Osiągnięcia Prawa i Sprawiedliwości, nie byłyby możliwe, gdyby nie długa droga, droga, która była pełna cierpień i poświęceń, ale także radości, droga która była pełna ofiar, jakie położyli najwspanialsi synowie i córki Polski - mówił wiceprezes PiS i lokomotywa listy wyborczej PiS w okręgu piotrkowskim. - I ta ziemia, ta ziemia o nich pamięta. Ta ziemia pamięta o żołnierzach wyklętych, o żołnierzach Armii Krajowej. Ci ludzie walczyli po to, byśmy pamiętali o obowiązku, jaki na nas spada, a ten obowiązek przypomniał nam dzisiaj i pokazał, jak stało się to fundamentem programu społeczno-gospodarczego Jarosław Kaczyński. Autor tego programu, człowiek, który stworzył warunek, aby to było w ogóle możliwe. A jaki to warunek? Jedność narodu polskiego - grzmiał z mównicy Macierewicz.

d4ef46o

Macierewicz w swoim przemówieniu mówił o rolnictwie, energetyce i infrastrukturze. Ale wspomniał także o bezpieczeństwie. Jednak, nie miał na myśli ani armii, ani policji.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński w Zbuczynie. Grzmiał: "bardzo wsi szkodzono"

- Ważne jest poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, która nie będzie zagrożona przez nikogo, kto próbuje złamać artykuł ósmy konstytucji [chodzi o art. 18 - red.], mówiący o tym, że rodzina, to jest związek kobiety i mężczyzny - grzmiał z mównicy Macierewicz. - My się nie będziemy mogli rozwijać jeśli codziennie będziemy atakowani przez media, przez formacje, która podważa samą istotę bezpieczeństwa rodziny - mówił.

- Jak mają się dzieci rozwijać, jak mają dzieci dorastać, jak ma się czuć ojciec i matka wtedy, gdy codziennie mówi im się: zniszczymy rodzinę. Tak jak zapowiadał to Marks i Engels: nie będzie rodziny, rodzina to przeżytek. Nie pozwolimy na to! - zapowiedział wiceprezes PiS.


Zobacz także: Wybory parlamentarne 2019. PiS rusza w Polskę. "Kaczyński w 40 okręgach"

- Chcę podziękować tym samorządowcom, którzy inicjują w samorządach program karty obrony polskiej rodziny. To jest program, który musimy wprowadzić we wszystkich samorządach, mam nadzieję, że przyszły rząd będzie wspierał ten program - mówił Macierewicz.

d4ef46o

Wiceprezes PiS złożył też ważką deklarację w imieniu mieszkańców ziemi piotrkowskiej. - Mogę się zobowiązać wobec pana prezesa, w imieniu społeczności tej ziemi, że na pewno nie będzie tak, jak było. Polska będzie silna, dostatnia i wielka, będzie patriotyczna i chrześcijańska. Polska będzie silna siłą polskiej wsi i polskich rolników, silna chrześcijańską i patriotyczną tradycją, która każe nam realizować program PiS - obiecał Macierewicz.

d4ef46o

Podziel się opinią

Share
d4ef46o
d4ef46o
Więcej tematów