Trwa ładowanie...

Macierewicz o Putinie: przywódca kraju odpowiedzialnego za ludobójstwo i tragedię smoleńską

- Warto, by pan prezydent Putin, który w tamtym czasie jako premier był przewodniczącym komisji badającej tę tragedię, spojrzał wreszcie prawdzie w oczy - skomentował wypowiedź Władimira Putina Antoni Macierewicz. Szef MON apeluje do rosyjskiego prezydenta, by umożliwił ujawnienie prawdy o przyczynach tragedii smoleńskiej.
Share
Antoni Macierewicz oskarża Władimira Putina o ukrywanie prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej
Antoni Macierewicz oskarża Władimira Putina o ukrywanie prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiejŹródło: Agencja Gazeta
d29oj9s

- W ustach przywódcy kraju, który jest odpowiedzialny za ludobójstwo katyńskie i tragedię smoleńską, takie słowa są naprawdę szokujące - powiedział Macierewicz, komentując na antenie Polskiego Radia 24 słowa rosyjskiego prezydenta. Władimir Putin na corocznej konferencji prasowej powiedział, że Polska powinna przestać "upolityczniać" katastrofę smoleńską. - Samolot skąd leciał, z Moskwy? Z Warszawy - to znaczy, tam je położono (...) Szukajcie w takim razie u siebie - drwił z teorii o zamachu. - Oczekujemy jako Polacy szacunku i odpowiedzialności, a nie takich szokujących słów - ripostował Macierewicz.

Zobacz reakcję Putina na pytanie o katastrofę smoleńską

Minister Macierewicz przypominał, że na zamówienie komisji Millera powstała ekspertyza, jednoznacznie wykazująca na dwie eksplozje, które doprowadziły do zniszczenia samolotu. - Nigdy nie była podważona, a jedynie została ukryta informacja publiczna na jej temat . Mam nadzieję, że do odpowiedzialności karnej zostaną pociągnięci ci, którzy byli za to odpowiedzialni - dodał.

d29oj9s

Putin stanowczo na pytanie o wrak tupolewa

Szef MON przekonywał też, że komisja, której przewodniczył prezydent Putin, próbowała oskarżyć polskich pilotów, a Rosja bezprawnie przetrzymuje wrak maszyny, czarne skrzynki i wszystkie przyrządy nawigacyjne, by uniknąć odpowiedzialności i utrudnić badanie tej tragedii.

Na słowa rosyjskiego prezydenta zareagował też MSZ

- Zamiast drwić i oskarżać Polskę, apeluję, by prezydent Putin podszedł do tej sprawy odpowiedzialnie i pozwolił na ujawnienie prawdy o tragedii smoleńskiej - powiedział.

Źródło: Polskie Radio 24

d29oj9s

Podziel się opinią

Share
d29oj9s
d29oj9s
Więcej tematów