Trwa ładowanie...

Macierewicz chce przeszkolić żołnierzy z bezpiecznego seksu

Edukatorki seksualne wkraczają do jednostek wojskowych. MON zamawia dla żołnierzy szkolenia dotyczące szkodliwości palenia papierosów, ale także wirusa HIV/AIDS i sposobów, jak ustrzec się przez zakażeniem.
Share
MON zorganizuje żołnierzom szkolenia z profilaktyki zakażeń HIV/AIDS
MON zorganizuje żołnierzom szkolenia z profilaktyki zakażeń HIV/AIDSŹródło: Forum, Fot: Adam Chełstowski
d3onaox

W 16 jednostkach wojskowych w całej Polsce rusza wkrótce trzygodzinne szkolenia. Będą składały się z dwóch części. Pierwsza będzie poświęcona profilaktyce w zakresie palenia papierosów. "Materiały edukacyjne powinny zawierać informacje o szkodliwości palenia, o zagrożeniach z nim związanych, o chorobach, które są następstwem oraz jakie zagrożenie niesie palenie tytoniu wśród innych" – pisze ministerstwo obrony w ogłoszeniu o zamówieniu publicznym. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały edukacyjne na CD lub pendrive'ach.

Druga część szkolenia – trzy godziny lekcyjne – będą poświęcone HIV/AIDS. "Materiały edukacyjne mają zawierać informacje na temat zagrożeń związanych z wirusem HIV i AIDS, profilaktyka, czyli jak się ustrzec przed zakażeniem, o następstwach jakości życia i zdrowia po zarażeniu się powyższymi wirusami, statystyką zakażeń wirusami z ostatnich lat oraz informacje na temat śmiertelności osób zakażonych" – wylicza resort Antoniego Macierewicza.

   MON
Źródło: MON

MON właśnie wybrało najlepsza ofertę. Szkolenia dla żołnierzy poprowadzą edukatorki seksualne z Fundacji Edukacji Społecznej. Resort Macierewicza zapłaci za to 48 tys. zł. "Oczekuje się procesu edukacyjnego na wysokim poziomie merytorycznym z uwzględnieniem aktualnych statystyk w powyższym temacie oraz interesującej i przekonywującej prelekcji" – informuje ministerstwo.

Szkolenia MON zbiegają się ze Światowym Dniem Walki z HIV/AIDS, który przypada 1 grudnia. w tym czasie na całym świecie prowadzone są kampanie ostrzegające przez ryzykiem i drogami zakażenia wirusem.

d3onaox

Podziel się opinią

Share
d3onaox
d3onaox
Więcej tematów