Trwa ładowanie...

Maciej Zięba nie żyje. Politycy składają kondolencje

Maciej Zięba nie żyje. Dominikanin przez wiele miesięcy walczył z chorobą. Kondolencje rodzinie i najbliższym zmarłego duchownego złożyli w mediach społecznościowych politycy.
Share
Maciej Zięba nie żyje. Politycy składają kondolencje
Maciej Zięba nie żyje. Politycy składają kondolencje Źródło: East News
d8dkzdr

Jak informowaliśmy, o. Maciej Zięba zmarł po wielu miesiącach walki z chorobą nowotworową. Smutne doniesienia o śmieci 66-letniego duchownego przekazali na swojej stronie wrocławscy dominikanie.

"Z żalem informujemy, że dzisiejszej nocy zmarł nasz współbrat Maciej Zięba OP. Pamiętajmy o nim w modlitwie" - brzmiało pożegnanie.

Kondolencje złożyli w mediach społecznościowych polscy politycy. "Wyjątkowo smutny koniec tego trudnego 2020 roku. Zmarł ojciec Maciej Zięba. Jego spokojnego i racjonalnego głosu będzie bardzo brakowało" - napisał na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

d8dkzdr

Szczepienie na COVID. "Andrzej Duda nie ma wyjścia"

Maciej Zięba nie żyje. Politycy żegnają dominikanina

"Nie żyje o. Maciej Zięba OP, założyciel Instytutu Tertio Milenio, promotor idei katolicko-demokratyczno-prorynkowych i kształcenia kadr z Duszpasterstw Akademickich dla życia społecznego. Nigdy go nie poznałem, za to spotkałem masę osób, które przewinęły się przez jego projekty" - napisał polityk Konfederacji Krzysztof Bosak.

d8dkzdr

"Ojciec Maciej Zięba to ważna postać wspólnoty rzymsko-katolickiej, myśliciel, dominikanin, a dla mnie przez kilka lat szef, autorytet... Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku to też jedno z jego dzieci. Do zobaczenia po lepszej stronie życia!" - napisała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

"Wieczne odpoczywanie w Domu Ojca racz mu dać Panie... odszedł o. Maciej Zięba OP - kapłan, z którym wiele lat temu przeprowadziłem najważniejszą, jak dotąd, rozmowę mojego życia. Amen" - brzmi tweet zamieszczony przez szefa gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Maciej Zięba nie żyje. Politycy składają kondolencje

"Smutna wiadomość na koniec smutnego roku. W wieku 66 lat odszedł o. Maciej Zięba, dominikanin, filozof i teolog, wychowawca wielu młodych ludzi w ramach instytutu Tertio Millennio. Wrocławianin oddany sprawom społecznym" - napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, dodając, że "będzie brakowało jego głosu rozsądku".

"Dzisiejszej nocy, po zmaganiach z chorobą nowotworową, odszedł o. Maciej Zięba - teolog, filozof, publicysta, człowiek opozycji w czasach PRL. Dominikanin. Zawsze po dobrej stronie, mądry i szlachetny człowiek. Kibic Śląska i Leeds United. Maciej, pozostaniesz w naszych sercach" - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8dkzdr

Podziel się opinią

Share
d8dkzdr
d8dkzdr
Więcej tematów