Trwa ładowanie...
dj1bj8o

Maciej Maleńczuk do narodowców: zróbcie sobie test DNA, bo może się okazać, że jesteście Żydami

Maciej Maleńczuk w ostrych słowach zwraca się na Facebooku do narodowców, którzy krytykują serwis za usuwanie ich profili. "Po pierwsze zróbcie sobie DNA test bo może się okazać, że jesteście ŻYDAMI i co wtedy" - napisał na swoim profilu Maleńczuk.
Share
Maciej Maleńczuk do narodowców: zróbcie sobie test DNA, bo może się okazać, że jesteście Żydami
Źródło: Agencja Gazeta/Jakub Orzechowski
dj1bj8o

"Pretensje do Facebooka? Właścicielem jest gość o nazwisku Zuckerberg! Trza by stworzyć własny komunikator narodowy coś w rodzaju White Race Book tyle tylko, że Żydzi też są biali" - pisze Maleńczuk.

Muzyk nawiązuje też do organizowanego przez narodowców Marszu Niepodległości. "Gdy słyszę że tylko wy możecie maszerować tego dnia i każdy inny marsz bezcześci to Święto zastanawiam się ileż to roboty będziecie mieli żeby 'oczyścić Kraj'. Trza by wyrżnąć pół Polski! Jesteście na to gotowi?" - pisze Maleńczuk.

W ostatnich tygodniach działacze ruchów narodowych informowali m.in. na Twitterze, że z Facebooka zniknęły profile m.in. Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Narodowcy, którzy winą za usuwanie stron obarczyli przede wszystkim pracowników polskiego oddziału Facebooka, zaplanowali na 5 listopada protest przed warszawską siedzibą serwisu społecznościowego.

dj1bj8o

W sprawie tej głos zabrał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który zapowiedział, że resort przeprowadzi analizę pod kątem prawnym, co można zrobić ws. blokowania na Facebooku profili związanych z ruchami narodowymi. Wiceminister podkreślił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce, że Polska jest "kolebką demokracji i wolności". Zainteresowanie sprawą wykazała także minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

2 listopada wiceszef Facebook Richard Allan w liście otwartym poinformował, że strony te zostały zablokowane ze względu na naruszenie obowiązujących w serwisie standardów. Poinformował też, że "usunięta z Facebooka po publikacji szeregu postów naruszających Standardy Społeczności w zakresie mowy nienawiści strona Marszu Niepodległości została przywrócona".

dj1bj8o

Podziel się opinią

Share
dj1bj8o
dj1bj8o
Więcej tematów