Trwa ładowanie...
djddipx

Ma zarzuty pracy dla Rosjan. Może wyjść na wolność po wpłaceniu 500 tys. zł

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że założyciel partii "Zmiana" Mateusz Piskorski może wyjść na wolność po wpłaceniu pół miliona zł kaucji. Postanowienie jest prawomocne.
Share
Mateusz Piskorski jest w areszcie od ponad 2,5 roku
Mateusz Piskorski jest w areszcie od ponad 2,5 rokuŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
djddipx

Przypomnijmy, że Mateusz Piskorski ma postawione zarzuty pracy dla wywiadów Rosji i Chin.

W grudniu 2018 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o zwolnieniu Piskorskiego z aresztu pod warunkiem wpłacenia 300 tys. zł poręczenia majątkowego.

Mężczyźnie zakazano wyjazdów z Polski, działalności publicznej i zatrzymano jego paszport. Cztery razy w tygodniu miał się też meldować na komisariacie.

djddipx

Zobacz także: Norbert B. wyjdzie na wolność. Ziobro: "Ogromne zaskoczenie"

Orzeczenie to zaskarżyły zarówno obrona, jak i prokuratura. "Teraz Sąd Apelacyjny rozpoznał zażalenia i zdecydował, by ustalić wysokość poręczenia majątkowego na kwotę 500 tys. zł oraz uchylić nakaz powstrzymania się od działalności o charakterze publicznym" - donosi polsatnews.pl.

"Działalność przeciwko RP"

Prokuratura zarzuca Piskorskiemu działalność na rzecz wywiadu cywilnego Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i Służby Wywiadu Zagranicznego tego kraju, skierowanego przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Działanie te miał podejmować w latach 2009-2016.

Drugi zarzut dotyczy uczestniczenia w "działalności wywiadu Chińskiej Republiki Ludowej, skierowanej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej”. Zdaniem prokuratury, oskarżony z działalności osiągał duże korzyści majątkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djddipx

Podziel się opinią

Share
djddipx
djddipx
Więcej tematów