Trwa ładowanie...

Luksusowe przejście dla pieszych pośród pól. "To było warunkiem konkursu"

We wsi Słupeczno (woj. lubelskie) na drodze biegnącej między polami stanęło nowoczesne przejście dla pieszych, a obok dwa przystanki. Wokół nie ma zabudowań, tylko pola, nie kursuje tam również komunikacja publiczna. Jak tłumaczy wójt gminy, bez tego przejścia nie byłoby nowej drogi.

Share
Luksusowe przejście dla pieszych pośród pól. "To było warunkiem konkursu"
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
dgn7fwl

O zaskakującej inwestycji napisał dziennikwschodni.pl, zaalarmowany przez czytelnika.

- Brak chodników, wokół tylko pola uprawne. Po co w miejscu, w którym nie ma praktycznie żadnego ruchu, budować coś takiego? - powiedział portalowi pan Piotr.

Faktycznie, przy przejściu nie ma chodników, najbliższe zabudowania również są daleko. Ale to nie wszystko. Oprócz pasów i znaku informacyjnego, przejście ma też sygnalizację ostrzegawczą oraz zostało wyposażone w panel fotowoltaiczny. Na drodze jest również wybrukowany próg zwalniający.

dgn7fwl

Nowoczesne przejście albo stara droga

Jak się okazuje, przejście zostało wybudowane w 2017 r. wraz z remontem drogi. Warunkiem uzyskania dofinansowania było wybudowanie dwóch przejść na odnawianym odcinku.

- W konkursie, do którego startowała gmina, za tak wybudowane przejście przyznawane były dodatkowe punkty - powiedział portalowi Łukasz Kaliński, zastępca wójta gminy Wysokie.

Jak tłumaczy, droga była w bardzo złym stanie, a teraz ma nową nawierzchnię. Gmina uzyskała z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej dofinansowanie w kwocie 258 tys. zł. Całość inwestycji kosztowała 517 tys. zł.

google maps
Źródło: google maps, Fot: Print screen
dgn7fwl

Źródło: dziennikwschodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgn7fwl

Podziel się opinią

Share
dgn7fwl
dgn7fwl
Więcej tematów