Trwa ładowanie...
d4itjlc

Lublin: znaleziono przeterminowane ryby. Miały trafić do sklepów

Ponad 100 ton przeterminowanych mrożonych ryb znaleźli lubelscy policjanci w magazynie przy ulicy Doświadczalnej. Towar miał trafić do sklepów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W magazynie przy Doświadczalnej odkryto tony starych ryb/Zdjęcie ilustracyjne
W magazynie przy Doświadczalnej odkryto tony starych ryb/Zdjęcie ilustracyjne (WP.PL)
d4itjlc

Przy ul. Doświadczalnej działała firma zajmująca się konfekcjonowaniem ryb. Kiedy jej siedziba została przeniesiona na Śląsk, w Lublinie został tylko magazyn przedsiębiorstwa. - Powiatowy Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny otrzymał informację, że na początku roku magazyn zostanie zlikwidowany. Ale w kwietniu do Inspektoratu trafił anonimowy sygnał o tym, że prace przy Doświadczalnej trwają - relacjonuje Dorota Kawa, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lublinie. - Kiedy inspektor przyjechał na miejsce zobaczył załadowany już do transportu samochód. Pobieżne sprawdzenie wykazało, że znajdujące się w nim ryby nie nadają się do spożycia.

100 ton znajdujących się na pace ryb cofnięto do magazynu. Teraz śledczy muszą obejrzeć każde opakowanie ryb, żeby sprawdzić, czy towar został przemetkowany.

Prokuratorzy na razie nie ujawniają nazwy przedsiębiorstwa ponieważ śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś. Ale to może się zmienić. W grę może wchodzić np. zarzut narażenia konsumentów na niebezpieczeństwo. Niektóre ryby "przerabiane" w lubelskiej chłodni miały nie nadawać się do spożycia już pięć lat temu. Dawanie im nowych terminów działo się za przyzwoleniem właścicieli firmy.

Zobacz więcej na www.lublin.naszemiasto.pl

d4itjlc

Podziel się opinią

Share

d4itjlc

d4itjlc
Więcej tematów