Trwa ładowanie...
d2bfx89

Lublin. "Masowe ściąganie studentów na egzaminie". Jest odpowiedź UMCS

Jeden z wykładowców lubelskiej uczelni zgłosił, że na egzaminie poprawkowym z prawa doszło do masowego ściągania. Mimo dowodów wyniki zostały zaliczone. Władze UMCS zaprzeczają, że "zamiatają sprawę pod dywan".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze UMCS w Lublinie odpowiadają na zarzuty ws. masowego ściągania studentów na egzaminie z prawa
Władze UMCS w Lublinie odpowiadają na zarzuty ws. masowego ściągania studentów na egzaminie z prawa (Forum, Fot: Piotr Combik)
d2bfx89

Do egzaminu poprawkowego z prawa handlowego na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie doszło 17 i 18 września. Niektórzy studenci mieli być nieuczciwi. Egzaminowani fotografowali pytania i wrzucali je na specjalną grupę w portalu społecznościowym. W tym czasie ich koledzy będący poza salą podawali im prawidłowe odpowiedzi. Informację jako pierwszy podał "Dziennik Wschodni".

W poprawce uczestniczyło 220 studentów. Część z nich miała celowo zrezygnować ze zdawania w pierwszym terminie w formie ustnej. Kilka dni po terminie wykładowca dostał maila, że doszło do masowego ściągania, a cała sytuacja była zaplanowana już wcześniej. Wszczęto postępowanie wyjaśniające, które jest w toku.

d2bfx89

Uczelnia stwierdziła, że nie można stwierdzić, które osoby zachowały się nieuczciwie. Dodatkowo nie chce stosować odpowiedzialności zbiorowej. Sami zainteresowani zaprzeczają, że doszło do oszustwa. Ostatecznie wyniki zostały uznane.

Zobacz też: Donald Tusk wydaje książkę. Andrzej Dera wyjaśnia dlaczego, nie robi tego prezydent Duda

Po kilku dniach od ujawnienia informacji władze wydziału Prawa i Administracji UMCS zabrały głos w sprawie. Uważają, że artykuł jest nierzetelny. Zapewniają, że nie "zamiatają sprawy pod dywan" i potępiają wszelkie nieuczciwe i nieetyczne zachowania. Egzaminu nie zdało 50 proc. studentów, którzy do niego przystąpili. Potem został przeprowadzony egzamin komisyjny, który zdało 70 proc. osób.

d2bfx89

Swoje stanowisko przestawiła również Rada Wydziałowa Samorządu Studentów lubelskiej uczelni. Twierdzą, że przełożenie egzaminu to normalna praktyka, aby zdać sesję w terminie. Wyrażają również oburzenie, że miało to być elementem "procederu" czy "zorganizowanej akcji". Zwroty odnoszące się do zachowania studentów Rada uważa za "niewłaściwe". Studenci nie zgadzają się też z oskarżeniami, że doszło do oszustwa.

Źródło: umcs.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bfx89

Podziel się opinią

Share
d2bfx89
d2bfx89
Więcej tematów