Trwa ładowanie...
d1txryx

Lubin: mężczyzna, który uderzył dziecko prętem, najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 22-latka, który uderzył metalowym prętem 3-miesięczną dziewczynkę. Prokuratura twierdzi, że czyn ten mężczyzna popełnił umyślnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lubin: mężczyzna, który uderzył dziecko prętem, najbliższe miesiące spędzi w areszcie
(Policja)
d1txryx

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o 3-miesięczny areszt dla 22-letniego mieszkańca Lubina (woj. dolnośląskie), Pawła K., który w sobotę, 8 sierpnia, po kłótni z bratem uderzył jego kilkumiesięczną córkę metalowym prętem w główkę. Dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło do szpitala w Legnicy, gdzie przeszło operację neurochirurgiczną. Obecnie przebywa ono w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu i pozostawiane jest w stanie śpiączki klinicznej.

- Prokurator uznał, że mężczyzna ten uderzył dziecko umyślnie. Teraz przedstawiony został mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za który grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności - mówi WP Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

U uderzonej prętem 3-miesięcznej dziewczynki, lekarze zdiagnozowali pęknięcie czaszki i uszkodzenie mózgu. W momencie popełnienia czynu, podejrzany był nietrzeźwy - w jego organizmie stwierdzono 1,2 promila alkoholu.

d1txryx

Prokurator Łukasiewicz nie potwierdza doniesień, jakoby policja często interweniowała w mieszkaniu zajmowanym przez Pawła K. - 22-latek był natomiast już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu - dodaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1txryx

Podziel się opinią

Share

d1txryx

d1txryx
Więcej tematów