Trwa ładowanie...

Lubelskie. Wzruszający gest mieszkańców Kawki. Szczęśliwi upiekli tort dla kierowcy autobusu

Prywatny przewoźnik uznał, że nie ma co dalej wozić ludzi, "bo się nie opłaca". W takim wypadku do najbliższego przystanku, gdzie zatrzymywały się autobusy, mieszkańcy wsi Kawki mieli cztery kilometry. Wzruszająca reakcja gminy zaskoczyła.

Share
Lubelskie. Wzruszający gest mieszkańców Kawki. Szczęśliwi upiekli tort dla kierowcy autobusu
Źródło: ztm.lublin.eu, fot: ztm.lublin.eu
d30yk38

Autobusy linii nr 44 od 12 lutego wydłużyły swoje kursy o podmiejskie miejscowości na terenie gminy Niemce. Po wprowadzeniu nowych kursów prywatny przewoźnik zrezygnował z jeżdżenia starą trasą, na czym najbardziej cierpieli mieszkańcy miejscowości Kawka.

Mieszkańcy, aby dostać się do najbliższego przystanku musieli codziennie pokonywać trasę 4 km pieszo. Często po kilka razy dziennie.

d30yk38

Tak rozpoczęły się rozmowy z władzami gminy Niemce o rozpatrzenie przedłużenia wybranych kursów podmiejskiej linii autobusowej do ich miejscowości.

Gmina postanowiła przeznaczyć dodatkowy budżet, dzięki czemu linia nr 44 od wtorku, 3 kwietnia zaczęła dojeżdżać do Kawki. Specjalnie przygotowano tam pętle, by autobusy mogły kończyć swoje kursy.

Szczęśliwi mieszkańcy Kawki postanowili przygotować powitalny tort w kształcie autobusu.

Sołtys wraz z mieszkańcami słodkim poczęstunkiem przywitał drugi kurs linii nr 44. Kierowca autobusu został poczęstowany kawałkiem tortu, jak i kubeczkiem gorącej kawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: spottedlublin.pl / Facebook

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d30yk38

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30yk38
d30yk38
Więcej tematów