Trwa ładowanie...

Lubelskie. Wzruszający gest mieszkańców Kawki. Szczęśliwi upiekli tort dla kierowcy autobusu

Prywatny przewoźnik uznał, że nie ma co dalej wozić ludzi, "bo się nie opłaca". W takim wypadku do najbliższego przystanku, gdzie zatrzymywały się autobusy, mieszkańcy wsi Kawki mieli cztery kilometry. Wzruszająca reakcja gminy zaskoczyła.

Share
Lubelskie. Wzruszający gest mieszkańców Kawki. Szczęśliwi upiekli tort dla kierowcy autobusuŹródło: ztm.lublin.eu, fot: ztm.lublin.eu
d4h1uvk

Autobusy linii nr 44 od 12 lutego wydłużyły swoje kursy o podmiejskie miejscowości na terenie gminy Niemce. Po wprowadzeniu nowych kursów prywatny przewoźnik zrezygnował z jeżdżenia starą trasą, na czym najbardziej cierpieli mieszkańcy miejscowości Kawka.

Mieszkańcy, aby dostać się do najbliższego przystanku musieli codziennie pokonywać trasę 4 km pieszo. Często po kilka razy dziennie.

d4h1uvk

Tak rozpoczęły się rozmowy z władzami gminy Niemce o rozpatrzenie przedłużenia wybranych kursów podmiejskiej linii autobusowej do ich miejscowości.

Gmina postanowiła przeznaczyć dodatkowy budżet, dzięki czemu linia nr 44 od wtorku, 3 kwietnia zaczęła dojeżdżać do Kawki. Specjalnie przygotowano tam pętle, by autobusy mogły kończyć swoje kursy.

Szczęśliwi mieszkańcy Kawki postanowili przygotować powitalny tort w kształcie autobusu.

Sołtys wraz z mieszkańcami słodkim poczęstunkiem przywitał drugi kurs linii nr 44. Kierowca autobusu został poczęstowany kawałkiem tortu, jak i kubeczkiem gorącej kawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: spottedlublin.pl / Facebook

d4h1uvk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h1uvk
d4h1uvk
Więcej tematów