Trwa ładowanie...
d2petnh

Lubelskie. Wzruszający gest mieszkańców Kawki. Szczęśliwi upiekli tort dla kierowcy autobusu

Prywatny przewoźnik uznał, że nie ma co dalej wozić ludzi, "bo się nie opłaca". W takim wypadku do najbliższego przystanku, gdzie zatrzymywały się autobusy, mieszkańcy wsi Kawki mieli cztery kilometry. Wzruszająca reakcja gminy zaskoczyła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy, aby dostać się do najbliższego przystanku musieli codziennie pokonywać trasę 4 km pieszo
Mieszkańcy, aby dostać się do najbliższego przystanku musieli codziennie pokonywać trasę 4 km pieszo (ztm.lublin.eu, Fot: ztm.lublin.eu)
d2petnh

Autobusy linii nr 44 od 12 lutego wydłużyły swoje kursy o podmiejskie miejscowości na terenie gminy Niemce. Po wprowadzeniu nowych kursów prywatny przewoźnik zrezygnował z jeżdżenia starą trasą, na czym najbardziej cierpieli mieszkańcy miejscowości Kawka.

Mieszkańcy, aby dostać się do najbliższego przystanku musieli codziennie pokonywać trasę 4 km pieszo. Często po kilka razy dziennie.

d2petnh

Tak rozpoczęły się rozmowy z władzami gminy Niemce o rozpatrzenie przedłużenia wybranych kursów podmiejskiej linii autobusowej do ich miejscowości.

Gmina postanowiła przeznaczyć dodatkowy budżet, dzięki czemu linia nr 44 od wtorku, 3 kwietnia zaczęła dojeżdżać do Kawki. Specjalnie przygotowano tam pętle, by autobusy mogły kończyć swoje kursy.

Szczęśliwi mieszkańcy Kawki postanowili przygotować powitalny tort w kształcie autobusu.

Sołtys wraz z mieszkańcami słodkim poczęstunkiem przywitał drugi kurs linii nr 44. Kierowca autobusu został poczęstowany kawałkiem tortu, jak i kubeczkiem gorącej kawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: spottedlublin.pl / Facebook

d2petnh

Podziel się opinią

Share
d2petnh
d2petnh