Trwa ładowanie...

Lubelskie wspiera przedsiębiorców. Ruszył konkurs na rozwój przedsiębiorstw MŚP

Dobra wiadomość dla lubelskich firm. Mogą dostać nawet 3 mln zł dotacji zwrotnej na inwestycje i zakupy. Do 10 stycznia 2019 roku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o unijne wsparcie do konkursu 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP. Konkurs organizuje Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.
Share
Lubelskie wspiera przedsiębiorców. Ruszył konkurs na rozwój przedsiębiorstw MŚP
Źródło: East News, Fot: East News
dhsv207

Priorytetem konkursu jest innowacja, czyli zmiana, która ulepsza, wprowadza wyższą jakość i stwarza warunki do powstania nowych produktów, procesów czy usług. Zastosowanie innowacyjności w firmach realnie wpływa na wzrost ich konkurencyjności, dlatego lubelski biznes z powodzeniem rywalizuje o klienta na zagranicznych rynkach.

Od 15 października trwa nabór wniosków do najbardziej wyczekiwanego, typowo inwestycyjnego konkursu wśród lubelskich przedsiębiorców – 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.

Miliony dla firm

Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą liczyć nawet na 70 proc. dofinansowania, średnie – 60 proc. Maksymalna wartość dotacji to 2 mln zł dla mikro i małych firm, oraz 3 mln zł dla firm średnich. W puli znajduje się ponad 111 mln zł.

dhsv207

Wsparcie udzielane będzie w formie pomocy zwrotnej. To oznacza, że realizowane projekty będą zakładały zwrot części dofinansowania z możliwością jej umorzenia. Kwota zwrotu uzależniona będzie od osiągniętych przychodów ze sprzedaży.

Po pierwsze: innowacyjność

Pieniądze zdobyte w konkursie można wydać na zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych poprzez wprowadzenie do firmy innowacji produktowej, procesowej bądź usługowej przynajmniej w skali rynku regionalnego. Potwierdzeniem wprowadzonej w firmie innowacji będzie opinia o innowacyjności.

Rodzaje projektów

Wspierane będą projekty związane z: założeniem nowego lub zwiększeniem zdolności produkcyjnej już istniejącego zakładu, wprowadzeniem do obrotu nowych produktów czy zmianę dotychczasowego procesu produkcyjnego. Przedsiębiorcy mogą przede wszystkim wnioskować o wsparcie na:

  • rozwój lub stworzenie infrastruktury, która pozwoli im wprowadzić nowe lub ulepszyć dotychczasowe produkty i usługi;
  • zastosowanie nowoczesnych technologii, czyli rozwój produktów i usług opartych na rozwiązaniach informatycznych;
  • wsparcie działań inwestycyjnych związanych z rozszerzeniem działalności eksportowej, np. zakup linii produkcyjnych dostosowanych do potrzeb nowego rynku zbytu, a także wdrożenie wyników badań naukowych i rozwojowych oraz innowacyjnych rozwiązań;
  • wdrażanie w przedsiębiorstwach wyników prac badawczo – rozwojowych;
dhsv207

Wnioski można składać tylko w formie elektronicznej przez Lokalny System Informatyczny 2014-2020 (https://lsi2014.lubelskie.pl) do 10 stycznia 2019 r. do godz. 15.

Szczegółowe informacje

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://rpo.lubelskie.pl/nabor-1767-3_7_wzrost_konkurencyjnosci_msp_pomoc.html.

Na Twoje pytania chętnie odpowiedzą eksperci punktu informacyjnego LAWP w Lublinie. Zadzwoń lub napisz: (81) 46 23 831, (81) 46 23 812, lawp@lubelskie.pl.

dhsv207

Podziel się opinią

Share
dhsv207
dhsv207
Więcej tematów