Trwa ładowanie...

Lubelskie. Katecheta skazany za molestowanie 8 dziewczynek

Nauczyciel religii i wychowania fizycznego Krzysztof K. z okolic Opola Lubelskiego usłyszał wyrok za molestowanie ośmiu uczennic. 53-latek został skazany na 3,5 roku więzienia.
Share
Lubelskie. Katecheta skazany za molestowanie 8 dziewczynek
Lubelskie. Katecheta skazany za molestowanie 8 dziewczynekŹródło: Agencja Gazeta
d2eafwo

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim skazał Krzysztofa K. na 3,5 roku więzienia oraz zakazał mu przez 15 lat zajmowania się wychowaniem, edukacją i opieką nad małoletnimi - informuje kurierlubelski.pl.

Były już katecheta nie może też przez 10 lat zbliżyć się do swoich ofiar na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Każda z ośmiu pokrzywdzonych przez 53-latka otrzymać ma od niego po 5 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Jak wyjaśnia lubelski portal, proces toczył się od września 2020 r. z wyłączeniem jawności ze względu na dobro dzieci. Wyrok nie jest prawomocny.

d2eafwo

Zobacz też: Upolityczniona policja? Szef związków o tzw. ustawie dezubekizacyjnej

Z aktu oskarżenia wynika, że 53-latek od 2011 roku miał molestować dziewczynki ze szkoły, w której uczył.

Śledczy ustalili, że Krzysztof K. skrzywdził osiem uczennic poniżej 15. roku życia. Część z nich molestował kilkanaście lub kilka razy, a inne jeden raz.

d2eafwo

Lubelskie. Katecheta skazany za molestowanie 8 dziewczynek

Sąd w Opolu Lubelskim uznał Krzysztofa K. winnym dopuszczenia się wobec ośmiu dziewczynek innych czynności seksualnych w ten sposób, że dotykał w okolicach miejsc intymnych.

Sprawa wyszła na jaw dzięki anonimowej informacji przesłanej do prokuratury. Mężczyzna został zatrzymany w lipcu ubiegłego roku. Oddzielne postępowanie ws. katechety i nauczyciela WF prowadzi Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Ksiądz z zarzutami molestowania dzieci. Duchowny z Opola Lubelskiego w areszcie

To nie jest jedyna podobna sprawa, którą rozpatruje sąd z Opola Lubelskiego. Trwa też proces księdza oskarżonego o molestowanie dwóch chłopców.

Zdaniem śledczych duchowny wiele razy zmuszał jednego z chłopców do seksu. Drugiego miał napastować jednokrotnie. Tomaszowi F. grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eafwo

Podziel się opinią

Share
d2eafwo
d2eafwo
Więcej tematów