Trwa ładowanie...
drnh43e

Loty posłów kosztowały już 13 mln zł. Rekordzista leciał 303 razy

Tyle od początku kadencji Sejmu kosztowały loty posłów po Polsce. Do rekordzistów należą Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów oraz posłowie PO Borys Budka i Szymon Ziółkowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W tej kadencji Sejmu najwięcej razy leciał Jacek Protasiewicz
W tej kadencji Sejmu najwięcej razy leciał Jacek Protasiewicz (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
drnh43e

Parlamentarzyści zgodnie z przepisami ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora mają prawo do bezpłatnego podróżowania środkami transportu publicznego oraz przelotów krajowych. Posłowie nie mają wyznaczonego limitu bezpłatnych przejazdów i lotów.

Jak informuje "Super Express", posłowie od października 2015 r. tylko na loty po Polsce wydali 13 mln zł. Najwięcej lata Jacek Protasiewicz, który na swoim koncie ma 303 podróże samolotem. Wszystkie jego loty kosztowały na razie 173,4 tys. zł.

Na 282 podróży samolotem Borysa Budki wydano 161 tys. zł, a Szymona Ziółkowskiego, który leciał 298 razy, 170,5 tys. zł.

drnh43e

Zobacz też: Borys Budka częstuje słodyczami Krystynę Pawłowicz

Co ciekawe, w pierwszym roku obecnej kadencji Sejmu lider tego rankingu był zupełnie inny. Michał Dworczyk (PiS) do listopada 2016 r. leciał 172 razy. Na następnych miejscach znaleźli się Jacek Protasiewicz (UED), Szymon Ziółkowski i Borys Budka (obaj z PO), którzy po roku przegonili parlamentarzystę PiS.

drnh43e

Podziel się opinią

Share
drnh43e
drnh43e
Więcej tematów