Trwa ładowanie...
d1pdusv

Lotnisko Chopina w Warszawie. Straż Graniczna przechwyciła walizki pełne heroiny

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej przejął ponad 11 kg heroiny o wartości około 4,5 mln złotych. Narkotyki zostały ukryte w walizkach podróżnego, obywatela Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W dwóch walizkach Brytyjczyka znaleziono 11 kg heroiny
W dwóch walizkach Brytyjczyka znaleziono 11 kg heroiny (straż graniczna)
d1pdusv

Do ujawnienie dużych ilości heroiny doszło na Lotnisku Chopina po przylocie samolotu z Dohy, stolicy Kataru. Do kontroli granicznej stawił się 51-letni mężczyzna, obywatel Wielkiej Brytanii narodowości burundzkiej.

Straż Graniczna podejrzewała go o przemyt znacznych ilości narkotyków. Potwierdziła to szczegółowa kontrola bagaży podróżnego. Psy Służby Celno - Skarbowej wykryły w nich obecność środków odurzających. Do ścian walizek było przyklejonych osiem pakietów heroiny.

Mężczyzna próbował ukryć zapach przemycanego narkotyku wkładając do walizek egzotyczne mieszanki przypraw.

d1pdusv

Szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Straży Granicznej potwierdziły, że przemycana heroina jest wysokiej jakości narkotykiem. Można było z niego uzyskać co najmniej 25 tys. działek dilerskich. Ujawnione narkotyki miały trafić na rynek jednego z krajów Unii Europejskiej.

Źródło: straż graniczna

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Brytyjczyka na trzy miesiące.

Źródło: Nadwiślańska Straż Graniczna

d1pdusv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pdusv

Podziel się opinią

Share
d1pdusv
d1pdusv