Trwa ładowanie...

LOT apeluje do pasażerów: Sprawdź wymogi sanitarne kraju, do którego lecisz

Jeżeli ktoś chce polecieć na Cypr, musi posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Podróż do Grecji czy Hiszpanii oznacza obowiązek rejestracji i wypełnienia specjalnego formularza najpóźniej do 48 godzin przed wylotem. Dlatego LOT apeluje, aby sprawdzić wymogi sanitarne kraju, do którego się podróżuje.

LOT apeluje do pasażerów: Sprawdź wymogi sanitarne kraju, do którego leciszŹródło: Getty Images
d1079gr
d1079gr

Teraz ograniczenia wyjazdu dotyczą m.in. osób, które podróżują na Cypr, do Grecji czy Hiszpanii. Jeżeli ktoś chce polecieć na Cypr, musi posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa, który został wykonany maksymalnie 72 godzin przed wylotem.

- Zwracamy się z apelem do pasażerów, aby przed zakupem biletu na bieżąco sprawdzali obostrzenia dotyczące koronawirusa obowiązujące w kraju, do którego się udają - poinformował rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski. I zaznaczył, że LOT nie może zabrać na pokład pasażerów, którzy nie dopełnili formalności.

Lot na wakacje w cieniu epidemii koronawirusa

Grecja i Hiszpania wprowadziły obowiązek rejestracji i wypełniania specjalnego formularza najpóźniej do 48 godzin przed wylotem. Obostrzenia dla turystów wprowadziły też Włochy. Podróżujący do Włoch bagaż podręczny będą musieli umieścić pod fotelem - a nie jak do tej pory, w lukach nad siedzeniami.

- W związku z obecną niestabilną sytuacją epidemiczną, przed zakupem biletu prosimy naszych pasażerów, aby na bieżąco sprawdzali obostrzenia obowiązujące w kraju, do którego zamierzają się udać. Regulacje te ulegają zmianom, a przewoźnik nie może zabrać na pokład pasażerów, którzy nie dopełnili wymaganych formalności - stwierdził Krzysztof Moczulski.

d1079gr

Z letnią siatką połączeń LOT ruszył 1 lipca. Przewoźnik uruchomi 130 połączeń do ponad 30 najbardziej popularnych europejskich kurortów z dziesięciu krajowych portów lotniczych.

W lipcu i sierpniu będzie można polecieć m.in. do Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, na Maltę, do Bułgarii, Czarnogóry, na Cypr, do Albanii czy na wyspy Santorini, Kos, Korfu i Kretę.

Przewoźnik zapewnia, że podróż LOT-em odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących na pokładzie samolotu, jak i na lotnisku, które zostały wypracowane w oparciu o rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polskich i międzynarodowych stowarzyszeń branżowych.

Obowiązek zakrywania ust i nosa

Pasażerowie mają obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki przez cały czas trwania lotu i zachowania wyznaczonych odstępów w czasie odprawy. Podczas lotu można skorzystać ze środków dezynfekujących przeznaczonych dla podróżnych.

d1079gr

Przy wejściu na lotnisko każdy pasażer musi mieć zmierzoną temperaturę. Przed wejściem na pokład pasażerowie samodzielnie odbijają karty na bramkach.

Od 1 lipca został zniesiony dystans przestrzenny w postaci szachownicy, co oznacza, że dla podróżnych są dostępne wszystkie miejsca znajdujące się w samolocie.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1079gr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1079gr
Więcej tematów