Trwa ładowanie...
dsuj1br

Londyn: seminarium chrześcijańsko-islamskie


W londyńskiej siedzibie arcybiskupa Canterbury - pałacu Lambeth - rozpoczęło się w czwartek międzynarodowe seminarium poświęcone sposobom przełamywania barier między światem islamskim i chrześcijańskim.

dsuj1br
dsuj1br

Seminarium pod hasłem "Budowanie mostów" organizuje arcybiskup Canterbury dr George Carey w przekonaniu, że uda się załagodzić religijne napięcia pomiędzy muzułmanami, a chrześcijanami jakie narosły po atakach terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych.

Do pałacu Lambeth przybyło 40 teologów i duchownych obu wyznań, z USA, północnej Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Jest tu także kardynał Cormac Murphy-O'Connor przywódca Kościoła Rzymskokatolickiego w Anglii i Walii. Podczas trwającego 2 dni seminarium wystąpią również brytyjski premier Tony Blair oraz książę Jordanii Hassan.

George Carey powiedział radiu BBC, że umocnienie stosunków pomiędzy ludźmi obu wyznań jest bardzo ważne. Trzeba jednak najpierw przełamać wzajemne uprzedzenia, obawy i stereotypy, a także znaleźć te elementy, które są w obu religiach wspólne - podkreślił Carey. Dodał, że konfrontacja między islamem, a chrześcijaństwem, może prowadzić tylko do wojny i dlatego podjęcie dialogu jest obecnie sprawą niezwykłej wagi.(miz)

dsuj1br
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsuj1br
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj