ycipk-1zc4zj
ycipk-1zc4zj

Londyn: królewskie ogrody otwarte dla turystów

Pałac Buckingham (AFP)
Królowa brytyjska Elżbieta II po raz pierwszy w historii wpuści turystów do ogrodu Pałacu Buckingham, choć na razie tylko do jego południowej części - podała w piątek BBC na stronach internetowych. Udostępnienie publiczności fragmentu parku nastąpi w ramach dorocznego, letniego otwarcia Pałacu Buckingham.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1zc4zj

Turyści - skłonni zapłacić za przyjemność zwiedzenia Pałacu i fragmentu królewskiego ogrodu 11 funtów (ponad 60 zł) - będą mogli przejść się 450-metrową ścieżką wzdłuż jeziorka i podziwiać prawdziwą oazę spokoju w samym centrum Londynu z 350 gatunkami rosnących tam kwiatów i 30 gatunkami ptaków. Dla większości zwiedzających będzie to także pierwsza okazja, aby zobaczyć na własne oczy zachodnią fasadę monarszej rezydencji.

Od 1993 roku, kiedy to królowa zdecydowała się po raz pierwszy na wpuszczenie turystów do swojej rezydencji, pokazuje się zwiedzającym coraz więcej części XIX-wiecznego zespołu pałacowego. W ubiegłym roku otwarto wielką salę balową o długości prawie 38 metrów i szerokości - 18 metrów.

Pałac będzie otwarty dla zwiedzających pod nieobecność przebywającej na wakacjach rodziny królewskiej, od 4 sierpnia do 30 września. Zapisy chętnych już są przyjmowane. (kar)

ycipk-1zc4zj
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zc4zj

ycipk-1zc4zj
ycipk-1zc4zj